EDİRNE HABERLERİ

Trakya Turizmi İçin Bir Araya Geldiler

IHA
20.10.2015 - 17:27Son Güncelleme :

TRAKYA KALKINMA AJANSI TURİZM PLATFORMUNDA BİR ARAYA GELDİ

IHA

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ‘Trakya Turizm Platformu’ Edirne’de gerçekleştirildi.
Edirne’de buluşan turizmciler ve kurum yetkilileri Trakya’nın turizmini canlandırmak için platformda bir araya geldi. Trakya Turizm Platformu’na tüm illerin ve ilçelerin turizm alanında yetkin kurum kamu, özel ve sivil toplum temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin yaptı. Trakya adına güzel şeylerin konuşulacağı temenni ettiğini belirten Şahin, “Biz kalkınma ajansı olarak bir buçuk yıldır bir turizm çalıştayı ile ortaya çıkan Trakya bölgesinde, Trakya kültürde, turizmde nerde olmalı, şuan nerede, sorunları sıkıntıları nelerdir? Aslında biz bir bütünüz üç il ve ilçeler dahil. Trakya’yı istenilen yere ulaştırabiliriz şeklinde çalıştık ve Trakya Turizm Platformunu kurduk. Madem biz Trakya’da yaşıyoruz, birbirimize benziyoruz ve bir araya gelelim. Bir sekreterya kuralım ve bu sekreterya projeler üretsin ve yaklaşık 1 yıldır bu proje var. Trakya’da 3 İlin belediyesi var, valilikler var. Geçen sene maddi destekler çerçevesinde profesyonel bir Trakya tanıtım sitesi için bir proje geliştirildi” şeklinde konuştu.
“TRAKYA’YI TANITMA ADINA FUARLARA KATILIYORUZ”
Yurt içinde ve yurt dışında Trakya’yı tanıtma adına fuarlara katıldıklarını ifade eden Şahin, “Örneğin geçen Antalya’daydık Yörex fuarı vardı. Burada Trakya’mızın yöresel ürünlerini tanıttık. Şimdi İl Kültür Turizm Müdürleri ile İzmir’de bir fuar var ve oraya gideceğiz. Orayı da Trakya’yı temsilen gidip tanıtmaya çalışacağız. Ana konusu Gastronomi olan fuar ve konferanslar düzenleyeceğiz. Londra, Japonya’da fuarlara katılıp Trakya’yı temsil etmeye çalışıyoruz. Tüm Trakya’yı tanıtan bir turizm filmi olmadığını gördük, ve bir firma ile anlaştık. İnşallah bu ayın sonuna kadar o filmi bitirmiş olacağız. Bittiği zaman Türkiye’de parmakla gösterilecek ilk 5 filminden birisi olacağına inanıyoruz” dedi.
“TURİZMDE ÇOK BÜYÜK ATAKLAR YAPILDI VE BİZ SEYİRCİ KALDIK”
Platformun içeriğinden bahseden Trakya Turizm Platformu Başkanı Orhan Çevik ise geçmiş dönemlerde belediyeleri eleştirerek, “Belediyelerimizin turizmi kum, güneş ve denizden ibaret görerek Tüm Türkiye’de turizm gelişirken Trakya’da kayıp yıllar olarak hafızamıza işlenmiştir. 1985 ve 2005 yılları arasında Türkiye turizmde çok büyük ataklar yaptı ve biz seyirci kaldık” şeklinde konuştu.
“TRAKYA’YI TANITMAK ADINA İNANIN ÇALMADIĞIMIZ KAPI KALMAMIŞTI”
Platformda, Trakya’da turizm sektörü içerisinde var olan, temsilcilerin, belediyelerin, 3 ilin üniversitesi ve kültür turizm müdürlüklerinin yer aldığını kaydeden Çevik, “Bu oluşum Trakya Kalkınma ajansı öncülüğünde oluşturuldu. Ben 20 yıldır Trakya’da faaliyet gösteriyorum. Trakya’yı tanıtmak adına inanın çalmadığımız kapı kalmamıştı. Ama geçmiş dönemlerdeki yaklaşım çok farklıydı” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Trakya Turizmi İçin Bir Araya Geldiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 17 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trakya Turizmi İçin Bir Araya Geldiler haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  17:56
 • Yatsı
  19:31
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı