TEKİRDAĞ HABERLERİ

Trakya Savunma Havacılık ve Uzay Sistemleri Alt Sanayi Yerleştirme Zirvesi

AA / Emrah Gökmen
26.02.2016 - 19:01Son Güncelleme :

- Tekirdağ'da düzenlenecek zirvede, sanayicilere havacılık ürünleri tanıtılacak

AA / Emrah Gökmen

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ'da düzenlenecek "Trakya Savunma Havacılık ve Uzay Sistemleri Alt Sanayi Yerleştirme Zirvesi ve Sergisi" kapsamında sanayicilere havacılık ürünleri tanıtılacak.

Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Genel Sekreteri Mahmut Şahin, iki yıldır zirve için çalışma yaptıklarını belirterek, bölgedeki yan sanayi şirketlerini, Ankara ve İstanbul'daki savunma, havacılık firmalarının temsilcileriyle bir araya getireceklerini anlattı.

Şahin, "Trakyalı üreticilerimiz ne yapabilir, ne üretebilir gelsin konuşsunlar diye böyle bir zirve gerçekleştirelim dedik. Bölgelerdeki üniversiteler de bu işin ortağı. Amacımız Trakya'daki firmalarımızı, katma değer noktasında bir üst noktaya, segmentte mal üretebilecek konuma gelmesi" dedi.

KOSGEB Tekirdağ İl Müdürü Tolga Erkan da savunma ve uzay sanayide yerlileşme politikasının olmazsa olmaz olduğunu belirterek, "Sanayicilerimizin Trakya'da olanlarına ulaşarak çalıştaya davet ediyoruz. Taşeron ve yan sanayi olarak tamamen yerli olmasını istiyoruz. Çalıştayın bir önemi de bu" diye konuştu.

Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (SAHA) İstanbul Yönetim Kurulu Genel Başkan Yardımcısı Halil Tokel ise Türkiye'de son dönemlerde savunma sanayicilik ve havacılıkla ilgili çalışmaların yoğunlaştığını, önemli sonuçlar alındığı ifade etti.

Trakya Savunma Havacılık ve Uzay Sistemleri Alt Sanayi Yerleştirme Zirvesi ve Sergisi, 17-18 Mart'ta Namık Kemal Üniversitesinde gerçekleştirilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Trakya Savunma Havacılık ve Uzay Sistemleri Alt Sanayi Yerleştirme Zirvesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 19 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trakya Savunma Havacılık ve Uzay Sistemleri Alt Sanayi Yerleştirme Zirvesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı