EDİRNE HABERLERİ

Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Dış Ticaret Okulu Projesi

DHA
29.03.2016 - 12:02Son Güncelleme :
DHA

KEŞAN(Edirne),(DHA)-TRAKYA Kalkınma Ajansı bölgedeki ihracatı artırmak amacı ile ‘Dış Ticaret Okulu’ projesi başlatacak.
Edirne’nin Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Hukuk Danışmanı Av. Aylin Arıkan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından bölgemizde halihazırda ihracat potansiyeli olmasına rağmen çeşitli sebeplerden dolayı hiç ihracat yapmamış, ihracata yeni başlamış, ihracat faaliyeti kesintiye uğramış veya ihracat kapasitesini artırmak isteyen firmaların potansiyellerini ortaya çıkarmak ve ihracat yapma noktasında kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamak amacı ile Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 15 Nisan 2016 tarihinde ‘Dış Ticaret Okulu Eğitim Programı’ açılacağını kaydetti.
HAFTADA 2 GÜN OLACAK EĞİTİM 7 HAFTA SÜRECEK
Arıkan, programla ilgili şu bilgileri verdi: “Ticarette var olan potansiyelinizi ve hedef müşterilerinize nasıl ulaşabileceğinizi öğretecek olan bu sertifikalı eğitime katılarak, ürün bazında hedef pazarlarınızı belirleyip, bu pazarlara giriş stratejinizi oluşturarak ihracata başlayabilirsiniz. Eğitim 7 hafta boyunca haftada 2 gün olmak üzere Trakya Kalkınma Ajansı’nda Tekirdağ’da gerçekleştirilecektir. 25 kişi ile sınırlı olacak bu eğitimin yanında 5 hafta boyunca haftada bir gün boyunca danışmanlık hizmeti verilecektir. Eğitim ve danışmanlık ücretinin yüzde 80’i Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak olup yüzde 20’lik (500 lira) kısmın ise katılımcının çalışanı olduğu firma tarafından karşılanması gerekmektedir”
SON BAŞVURU TARİHİ 11 NİSAN
Son başvuru tarihinin 11 Nisan 2016 Pazartesi günü olduğunu belirten Arıkan, ihracat yapmayı düşünen oda üyelerinden bu eğitim ve danışmanlık fırsatını değerlendirmek isteyenlerin Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’na ulaşabileceklerini bildirdi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Dış Ticaret Okulu Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 12 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Dış Ticaret Okulu Projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı