TEKİRDAĞ HABERLERİ

Trakya Bağ Bozumu Ve Ekoloji Festivali Tekirdağ’da Başladı

IHA
04 Eylül 2015 - 11:44Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 - 11:45

trakya bağ bozumu ve ekoloji festivali tekirdağ'da başladı.

IHA

Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali, Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü’nde gerçekleştirilen Türkiye Asma Genetik Kaynakları 50. Yılı Projesi etkinliği ile başladı.
Süleymanpaşa Belediyesi ile Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü işbirliğinde düzenlenen etkinlikte Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da yerini alırken Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) Bahçe Bitkileri Daire Başkanı Nejdet Kaplan, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Süleymanpaşa Kaymakamı Ahmet Atılkan, Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Mehmet Sağlam, üzüm üreticileri ve vatandalar katıldı.
“BÖLGEMİZ COĞRAFİ AÇIDAN TARIMA ÇOK ELVERİŞLİ”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, bölgenin coğrafi açıdan tarıma oldukça fazla elverişli olduğuna değinerek, “Şuanda üzerinde bulunduğumuz coğrafya verimli nitelikli tarımsal ürünlere sahip geçiş bölgesi üzerinde bir bölgedir. Avantajları olan bir bölgedir. Çünkü Türkiye’nin en nitelikli ziraat fakültelerinden birine sahip üniversitesi vardır. Çok şanslıdır ki Bağcılık Araştırma Enstitüsü gibi artık kurumsal yapıya kavuşmuş sadece bu bölgenin değil, Türkiye’nin üzüm genleri üzerinde etkili çalışmalar yapabilen bir kuruma sahiptir. Her şeyin ötesinde Süleymanpaşa, üzerinde yaşayan insanları ile kendi değerlerine sahip çıkan bir yapıya sahiptir. Geçen yıl ilk defa Bağcılık Araştırma Enstitümüzün başlattığı projeye katkı verdik. Bunun ne kadar önemli olduğunu bu ürünün üzümün bölgemiz için değerini o dönemde yakından görme fırsatı bulduk. Bu sene hem bölgesel konum itibari ile üzümü, hem üzümün tüm ürünlerini hem de ekolojik değerlerimizi ortaya çıkaran bir çalışmayı uygun bulduk. Herkesi 3 gün sürecek festivalimize katılmaya davet ediyorum” dedi.
Başkan Eşkinat’ın konuşmasının ardından üzüm üreticilerine katkılarından dolayı plaket verildi. Türkiye’nin dört bir yanında üretilen üzümler katılımcılara tanıtılıp ikram edildi.
Bağdan üzüm kesimi ile devam edilen etkinlik Süleymanpaşa Belediyesi Aşevi’nde hazırlanan yemek ve Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü’nün üzüm ikramı ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Trakya Bağ Bozumu Ve Ekoloji Festivali Tekirdağ’da Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 11 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trakya Bağ Bozumu Ve Ekoloji Festivali Tekirdağ’da Başladı haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:22
  • Guneş
   06:15
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:13
  • Akşam
   20:13
  • Yatsı
   21:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı