Ege Haberleri

EGE

  Trafolar tabloya dönüşüyor

  İZMİR, (DHA)
  26 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 25 Temmuz 2012 - 11:05

  Güzelbahçe Belediyesi, tarafından ilçe merkezinde bulunan ve çirkin görüntü oluşturan trafo binaları, üzerlerine resimler yapılarak güzel görüntüye kavuşturuluyor.

  Güzelbahçe’de kirli ve üzerlerine yazı yazılmış birer beton yığını gibi görünen trafo binaları, manzara resimleriyle süslenmeye başlandı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olan Deniz Daruga ve Şehmuz Artun, ilçenin çeşitli yerlerinde bulunan elektrik trafolarının üzerlerine deniz ve doğa resimleri yapıyor.

  Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Uzun süredir bu konuda araştırma yapıyorduk. Daha önce belediyeye ait Amfitiyatro’nun duvarlarını resim öğretmenlerinin nezaretinde çocuklara yaptırdık. Ancak trafoların üzerine daha profesyonel ve yağmurdan, güneşten etkilenmeyen özel boyaların kullanılacağı bir çalışma yapılsın istedik. Bunun üzerine görüştüğümüz, Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu iki arkadaşımız, kentin dört bir yanındaki trafo ve benzer yapıları boyayarak farklı görüntüler oluşturacak. Halkımızın talebi doğrultusunda bu çalışmalarımızı başka yapılar üzerinde de yapacağız” diye konuştu.İlk uygulama Güzelbahçe’nin girişindeki kendin pişir kendin ye restoranlarının bulunduğu bölgedeki parktaki trafoya yapıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı