"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Trafikten şikayet edenler köye taşınsın

BİR okuyucunuz ‘Ankara’nın altı üstüne getiriliyor’ (3 eylül) başlıklı yazısında AOÇ’nin karnının yarıldığını, yollar geçirildiğini yazarak bu uygulamayı eleştirmiş...

AOÇ’de yapılanlar doğru

Bizde en kolay iş, içine bazı hamasi sözler ekleyip çözüm sunmadan eleştiri yapmaktır.
Ankara-İstanbul yönünde Ostim, Batıkent, Elvankent, Sincan, Eryaman olarak, Eskişehir yönünde ise Çayyolu, Ümitköy olarak çok büyüdü ve kalabalık bir nüfusu barındırır oldu. Dolayısı ile ulaşım da çözülmesi gereken önemli bir sorun haline geldi.
AOÇ’de sadece hayvanat bahçesi ile köftecilerin bulunduğu bölge vatandaşlar tarafından kullanılır. Bu bölgeler aynı zamanda İstanbul-Eskişehir yolları ile Ankara şehir merkezi arasında geçiş yoludur. Buradan bir de demiryolu geçer.
Yoğun tren trafiği nedeniyle sık sık kapanan demir yolundan durmadan geçmek bir otomobil için mümkün değildir ve uzun kuyruklara neden olur. Bir zamanlar İstanbul yolu üzerinde AOÇ Kavşağı’nda oturduğum için bu yolu her gün kullanırdım ve duruma isyan ederdim.
37 yıllık bir Ankaralı olarak bu okuyucunuza sormak istiyorum: Bu trafik sorununu kendisi olsa nasıl çözermiş? Bana toplu taşıma demesin. Çünkü bizim ülkemizde arabası olan işine otobüsle, metroyla, dolmuşla gitmiyor. Betonlaşmak dünyadaki tüm metropollerin sorunu olmakla birlikte zorunluluktur. Şikayet edenler köye taşınabiliyor mu? AOÇ’de yapılanlar gitgide artan trafik sorununu çözmek için zorunluydu.
Av. Buket SARAN-ANKARA

Çöken kaldırım onarım bekliyor

BAHÇELİEVLER eski 27. Sokak, yeni 70. Sokak ortasındaki kaldırımda bir hafta önce çökme oldu. Orası yayaların, evcil hayvanların çok sık kullandığı bir sokaktır, hatta arabalar park etmekteydi.
İlk birkaç gün “Mutlaka tamir edilir” diye düşündük, fakat bir hafta olmasına rağmen, ne tamir edildi, ne de bir uyarı kondu.
Demet GÜLER

Tunalı’daki modern dolandırıcılar

TUNALI Hilmi Caddesi’nde sekiz on kişilik bir grup yıllardır ‘Engelliler Gazetesi ve Engelliler Dergisi’ adı altında veya kağıt Türk Bayrağı, Atatürk kartpostalı ve kitap ayracı sözde satıyorlar. Fakat bunu bir satmak değil de sanki bir ilan dağıtıyormuş gibi zoraki insanlara ve bilhassa genç kızlara yaşlı bayanlara duygu sömürüsü yaparak satıyorlar. Bu durumu üç dört defa 155 Polis İmdat’a 153 Büyükşehir Zabıtası’na şikayet etmeme rağmen hiçbir şey yapılmıyor. Engelliler Gazetesi’ni şikayet etmek için aradığımda yetkili, bu konuda kendilerine de çok şikayet geldiğini bu insanların kendi adamları olmadığını ve hatta savcılığa şikayet etmesine rağmen hiçbir işlem yapılamadığını söyledi. Ben bir vatandaş olarak bu modern dolandırıcılara bir dur diyecek yetkili arıyorum.
Ahmet AÇIKKOL

X