Ege Haberleri

EGE

  Trafikte çile günleri

  Hürriyet Haber
  14 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 14 Eylül 2000 - 00:01

  Büyük Kanal Projesi için Çankaya, Alsancak ve Basmane'de kazılar başlıyor. Fevzipaşa Bulvarı'nın Gümrük girişi pazar günü trafiğe kapanacak. 7 ay sürecek çalışmada Alsancak sokakları da kazılacak.

  BÜYÜK Kanal çalışması nedeniyle 17 Eylül'den itibaren Çankaya, Basmane ve Alsancak'ta en işlek cadde ve sokaklar kademeli olarak trafiğe kapatılacak.

  UKOME ve İl Trafik Komisyonu, kazılacak caddelere alternatif yolları belirledi. ESHOT, yeni hat düzenlemelerinde Alsancak trafiğine giren otobüs sayısını azalttı. Hatay, Üçkuyular yönünden gelen araçların bir çoğu için Konak, son durak olarak belirlendi.

  7 ay sürecek

  YAKLAŞIK 7 ay sürecek çalışmalarda özel araçların çevre yollarını kullanması, metro ve otobüsle kent merkezine inilmesi öneriliyor. Başkan Ahmet Piriştina, gerekli önlemleri aldıklarını belirterek, ‘‘Körfezin temizlenmesi için bazı sıkıntıların yaşanması olağan’’ dedi.

  FEVZİPAŞA KAPANIYOR

  Gümrük Pompa İstasyonu ile Basmane arasındaki basınçlı hat inşaatının yapımı nedeniyle Fevzipaşa Bulvarı'nın Gümrük girişinin yaklaşık 100 metrelik bölümü pazar günü trafiğe kapatılacak. Araç girişleri Cumhuriyet Bulvarı'ndan Mimar Kemalettin Caddesi'ne yönlendirilecek. Bu caddedeki trafik yoğunluğunun azaltılması amacıyla PTT Baş Müdürlüğü'nün arkasındaki caddeden tekrar Fevzipaşa'ya çıkış verilecek. Mimar Kemalettin Caddesi İkiçeşmelik yönüne, Fevzipaşa Bulvarı ise Basmane yönüne giden taşıt trafiğine hizmet verecek.

  Yağhaneler-İkiçeşmelik arasında da tek şerit kazılacak. Trafik diğer şeritten verilecek. Alsancak'ta da pekçok sokak kedemeli olarak kazılacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı