KAYSERİ HABERLERİ

Trafikte, 7 bin Whatsapp ihbarına, 400 bin TL ceza

DHA
14 Nisan 2016 - 17:44Son Güncelleme : 14 Nisan 2016 - 17:45

Trafikte, 7 bin Whatsapp ihbarına, 400 bin TL ceza

DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Valisi Orhan Düzgün, kentte uygulanan Whatsapp İhbar Hattı'na 6 ayda yaklaşık 7 bin vatandaşın ihbarda bulunduğunu ve bu bildirimlerde herhangi bir şüpheye yol açmayacak şekilde suçu sabit olan yaklaşık 3 bin 500 araca 400 bin TL cezai işlem uygulandığını bildirdi.
Vali Düzgün başkanlığında, İl Emniyet Müdürlüğü Şehit Polis Memuru Ali Er Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen Trafik Güvenliği Eylem Planı toplantısına, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Halil Uysal, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Erciyes, Abdullah Gül ve Nuh Naci Yazgan Üniversitelerinin temsilcileri ile kurula üye kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı. Vali Düzgün, Trafik Güvenliği Eylem Toplantısında kentte trafik kazalarının önlenmesine yönelik daha önce alınan ve alınması gereken önlemleri kurul üyeleri ile birlikte değerlendireceklerini belirterek, trafik kazalarında can ve mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla katılımcı kuruluşların katkıları ve destekleri ile yeni tedbirler alınacağını kaydetti. Kayseri’de son 6 ayda gerek asayiş bakımından gerekse de trafik kazalarının önlenmesi bakımından denetimlere daha fazla ağırlık verildiğine vurgu yapan Düzgün, son 6 aydaki denetimlerin öncekilerden farklı olarak 7/24 esasına göre gerçekleştirildiğini belirtti.

DENETİMLER ARTTI

Vali Düzgün, gerçekleştirilen trafik denetleme çalışmalarında 2014 yılında 432 bin araç denetlenirken, 2015 yılında 600 bin aracın denetlendiğini, 2016 yılının ilk 3 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 64’lük bir artışın olduğunu ve denetlenen araç sayısının 118 binden 195 bin araca ulaştığını söyledi.

Düzgün, Kayseri’de kurulan Whatsapp İhbar Hattı uygulamasının da başarılı bir şekilde devam ettiğini söyleyerek, 6 ayda yaklaşık 7 bin vatandaşın ihbarda bulunduğunu ve bu bildirimlerde herhangi bir şüpheye yol açmayacak şekilde suçu sabit olan yaklaşık 3 bin 500 araca da 400 bin TL civarında cezai işlem uygulandığını belirtti. Trafik denetimlerinin ilgili birim görevlilerinin eliyle gerçekleştirilmesinin yanında Whatsapp İhbar Hattı uygulaması ile vatandaşların da denetimlere dâhil edildiğini belirten Vali Düzgün, trafik kurallarına uyulması noktasında vatandaşların da bu uygulamaya büyük destek verdiğini ifade etti.

KAYSERİ’DE İKİ NOKTADA TEDES UYGULAMASI BAŞLIYOR

Vali Orhan Düzgün, Kayseri’de 15 Nisan 2016 tarihi itibariyle 2 noktada Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) uygulamasının başlayacağını anımsatarak, şu bilgileri verdi:

“Ülkemizde hızla gelişen ve elektronik denetim sistemi olarak adlandırdığımız TEDES sistemi de 15 Nisan 2016 tarihinden itibaren ilimizde iki noktada faaliyete geçecektir. Erciyes ve Polis Evi güzergâhından şehre doğru inilen yolda hız koridoru sistemi dediğimiz sürücülerin sürat yapmasının engellenerek trafik kazalarının en aza indirilmesi amacıyla kurulan TEDES sistemi faaliyete geçiyor. Ayrıca ikinci bir TEDES noktamız da Talas ilçemizdeki kız yurdu kavşağında da bu sistem uygulamaya konulacak ve zaman içerisinde şehrin muhtelif kesimlerine yaygınlaştırılacak.”

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Trafikte, 7 bin Whatsapp ihbarına, 400 bin TL ceza hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Nisan 2016 tarihinde saat 17 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trafikte, 7 bin Whatsapp ihbarına, 400 bin TL ceza haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:01
  • Guneş
   05:48
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:38
  • Akşam
   19:36
  • Yatsı
   21:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı