BİNGÖL HABERLERİ

Trafik Polisleri Yolcu Kılığına Girecek

IHA
27.10.2015 - 14:24Son Güncelleme :
Trafik Polisleri Yolcu Kılığına Girecek
IHA

Bingöl Emniyet Müdürlüğü, şehir içi yolcu taşımacılığında güvenliği ve trafik kurallarını ihlal eden sürücüleri sivil polislerle denetleyecek. Sivil polisler, şehir içi taşımacılıkta yolcu gibi araçlara binip, sürücülerin kural ihlallerini tespit ederek cezai işlem yapacak.
Bingöl Valiliği tarafından yapılan duyuruda, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yazılı emri gereği sivil trafik polislerinin göreve çıkacağı belirtildi. Duyuruda, “İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, şehiriçi yolcu taşımacılığının daha güvenli yapılabilmesi, vatandaşlarımızın almış olduğu hizmet kalitesinin arttırılması, trafik kazalarına sebep olan kırmızı ışıkta geçme, aşırı hız, geçiş önceliğine uymama, hatalı sollama gibi kural ihlallerinin azaltılması amacıyla yolcu gibi görevlendirilecek sivil trafik polisleri ile denetimlere başlanılacaktır. Denetim esnasında sivil trafik polisleri herhangi bir yolcu gibi duraklardan araçlara binecek ve belirlenen güzergah üzerinde sürücülerin yapmış olduğu kural ihlalleri tespit ederek gerekli trafik cezalarını uygulayacaktır. Sivil trafik polisleri görev bitiminde yolculara kendini tanıtarak çok kısa bilgilendirme yapacaktır. Kamu düzeninin sağlanması ve vatandaşımızın huzur ve güvenini sağlamaya yönelik çalışmalarımız aralıksız ve tavizsiz devam edecektir” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bingöl haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bingöl ilinden Trafik Polisleri Yolcu Kılığına Girecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 14 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trafik Polisleri Yolcu Kılığına Girecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı