ANKARA HABERLERİ

Trafik polisine sağlık taraması

Fatih AKTİMUR
20.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir’in dinamik polis genelgesine uyan polisler, sağlık kontrolünden geçti. Muayenede polislerin kalp grafileri çekilirken şeker ve tansiyon hastalıklarına yönelik tetkikleri yapıldı.

Fatih AKTİMUR

ANKARA Emniyet Müdürü Orhan Özdemir’in dinamik ve disiplinli polislik anlayışını yerleştirmek için yayımladığı sağlık genelgesi kapsamında ilk uygulama Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Bölge Trafik Şube Müdürlüğü personeline yapıldı. Hastanede yaklaşık 350 polis uzman kardiyologlar tarafından muayene edildi. Muayenede polislerin kalp grafileri çekilirken şeker ve tansiyon hastalıklarına yönelik tetkikleri yapıldı. Boy ve kiloları ölçülen personelin boy-kilo endekslerine bakılarak uzman hekimlerce önerilerde bulunuldu.

Sağlıklı yaşam önerileri

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Operatör Doktor Tonguç Sugüneş, Emniyet Müdürü Özdemir’in talimatı kapsamında yaklaşık 350 polisin muayene olduğunu ifade etti. Sugüneş, “Potansiyel hastalıkların önlenmesi amacıyla sağlık sorunlarının tespiti ve varsa tedavi sürecinin başlatılması için Ankara Bölge Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı personelin, Başhekim Prof. Dr. Murat Karaşen’in desteğiyle gerekli tetkik ve tahlilleri yapılarak sağlıklı yaşam konusunda önerilerde bulunuldu” dedi.

En çok şikayet kalp hastalığından

Günümüzde kalp hastalıklarının sağlık şikayetleri arasında birinci sırada yer aldığını belirten Sugüneş, “Uzman kardiyologlar tarafından yapılan muayeneler tetkik edildikten sonra gerekirse diğer ilgili branşlara da sevk ediliyor. Muayenelerler kapsamında Bölge Trafik personelinin tansiyonunu ölçtük, şekerine baktık, kalp grafilerini çektik, boy kilo endekslerine baktık ve kilolu olanların bir kısmına ilaç tedavisi başlattık. Bir kısmına da ne yapmaları gerektiğini anlattık” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Trafik polisine sağlık taraması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı