İZMİR HABERLERİ

‘Trafik Melekleri’ Sertifikalarını Aldı

IHA
22.09.2015 - 10:19Son Güncelleme :

TÖRENE AİLELERİYLE BİRLİKTE KATILAN ÇOCUKLAR BAŞARI SERTİFİKALARINI ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR’IN ELİNDEN ALDI.

IHA

Çocuklara küçük yaşlardan itibaren uygulamalı trafik eğitimi vererek trafikte bilinçlendirmeyi amaçlayan Aliağa Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Okulu’nda, 2015 yılı 8. dönem yaz kursları sona erdi.
Aliağa Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü’nün birlikte yürüttüğü ’Trafikte 10 Bin Melek’ projesi kapsamında Aliağa Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Okuluna yaz döneminde 125 öğrenci katıldı. Yaz dönemi kursunu başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan öğrenciler için Aliağa Belediyesi Trafik Eğitim Okulu Eğitim Alanı’nda sertifika töreni düzenlendi. Törene aileleriyle birlikte katılan çocuklar başarı sertifikalarını Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın elinden aldı. Öğrencilere başarı sertifikalarının yanı sıra bisiklet sürücü belgesi, trafik meleği kartı ve kitap hediye edildi. Sertifika töreninin ardından öğrenciler ve alileler Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
‘Ağaç yaşken eğilir’ atasözünden yola çıktılarını belirten Trafik Eğitim Uzmanı ve Teknik Bilirkişi İsmail Hakkı Ergün, “Trafik Eğitim okulumuz 2007 yılında hizmete girdi. Bugüne kadar 20 binden fazla öğrenciye eğitim verdik. Yaz eğitimleri dışında kışın da ilk ve ortaokullarda eğitimlerimiz oluyor. Çocuklarımıza küçük yaşta trafik bilincini aşılıyoruz. Çocuklara trafik kültürünü öğreterek trafik kazalarının yıllar geçtikçe minimize edilmesini amaçlıyoruz. Bu etkinliğimiz aynı zamanda yurt dışında İsviçre’de Hollanda’da, İngiltere’de uygulanan bir eğitim modeli. Türkiye genelinde trafik eğitim okullarını yaygınlaştırıp çocuklarımızın trafikte bilinçli olmaları, hoşgörü sahibi olmaları ve trafik kurallarına uyan bireyler olmaları için çalışmalar yapıyoruz. Çocuklarımıza ışık, yaya geçidi ve bisiklete binme kuralları öğretiyoruz. Eğitimlerimizde kitap okuma saatleri de mevcut. Trafikle ilgili çizgi film gösterimlerimiz oldu. Eğitimlerimizde bizlerden desteğini esirgemeyen Aliağa Kaymakamı Sayın Bayram Yılmaz’a ve Aliağa Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden ‘Trafik Melekleri’ Sertifikalarını Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Eylül 2015 tarihinde saat 10 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Trafik Melekleri’ Sertifikalarını Aldı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:31
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:33
Sayfa Başı