Ege Haberleri

  Trafik lambaları gözükmüyor

  Hürriyet Haber
  12.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  GÜRÇEŞME Huzurevi'ne çıkan yoldaki trafik lambalarının gözükmemesi sürücüleri zorda bırakıyor. Kavşağa yaklaşırken soldaki lambanın bozuk olması sağdakinin ise ağaç yüzünden gözükmemesi tam bir trafik keşmekesine neden oluyor. Sürücüler, ‘‘Kavşağa ancak 10-15 metre kaldığında lambanın rengini görebiliyoruz. Trafik açıkken kırmızı ışığa hızla yaklaşıp zor durabiliyoruz. Ya sağdaki lambayı tamir etsinler, ya da soldaki ağacı budasınlar. Bir gün kavşakta kaza olduğunda geç kalınmış olacak’’ dedi.

  Asfalt faturası vatandaşa

  KONAK'taki Güneşli Mahallesi sakinleri, asfalt için kendilerinden 9-90 milyon lira arası katkı payı isteyen belediyeyi valiliğe şikayet etti. Sakinlerden Ünsal Ocak, ‘‘Madem parasını bizden isteyecek, o zaman asfaltı dökerken bize sorsalardı’’ dedi.

  Adaletsizlik

  MAHALLE sakinleri, Konak Belediyesi'nin katkı payı belirlemesinde de adaletsiz davrandığını ileri sürerek, aynı apartmanda oturanlara farklı para istenmesinden yakındı.

  Nasıl öderiz

  OCAK, ‘‘Mahallenin asfaltı ilk Ahmet Sarışın döneminde seçimlerden üç gün önce döküldü. Seçimden sonra belediye tesisatını yenilemek için asfaltı kırıp, çalışmalar tamamlanınca yeniden döktü. Bir süre sonra katkı payı belgeleri tebliğ edildi. 90 milyonu nasıl öderiz’’ diye konuştu.

  Bu ayıbın sorumlusu kim?

  TURİZM sezonuna girdiğimiz bugünlerde Bodrum'da, Belediye Meydanı'ndaki yeraltı telefon şebekesinin demir kapağı bir haftadır yerine konmayı bekliyor. Bir insanın içine düşebileceği büyüklükteki bu telefon çukuru, taşıtlar için de büyük tehlike. Her gün yüzlerce turistin kullandığı bu yolda çukurun çevresine işaret konularak önlem alınmaya çalışılıyor. Kvtü bir olay yaşanmadan kapağın konulmasını bekliyoruz.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı