« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trafik işkencesi

Ay yıldızlıları taşıyan THY’ye ait özel uçağın pilotları, trafiğe takılınca Sabiha Gökçen Havaalanı’na geç geldi. Yaşanan aksaklık sonrası Moldova’ya varan millileri, gurbetçiler karşıladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
2008 Avrupa Şampiyonası Elemeleri C Grubu maçında yarın deplasmanda Moldova ile karşılaşacak A Milli Takım kafilesi, bu ülkeye gecikmeli gidebildi. Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı’nda saat 16.00’da kalkması gereken THY’ye ait özel uçak, pilotlarının trafiğe takılması nedeniyle hava limanına geç ulaşması üzerine rötarlı havalandı. Yaşanan aksaklıktan dolayı Futbol Federasyonu yöneticileri, yetkililere sert tepki gösterirken, uçak yaklaşık 1.5 saatlik beklemenin ardından Moldova’nın başkenti Kişinev’e hareket edilebildi.

Şehitler için bu maçı alın!

Saat 17.30 sularında Kişinev’e hareket edebilen milli takım kafilesinde Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Hilmi Ok ve Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan da yer aldı. Moldova’ya rötarlı olarak ayak basan ay yıldızlıları Kişinev’de havalanında bir grup Türk vatandaşı karşıladı. Türk vatandaşları, milli takım oyuncuları havaalanı salonunda görüldüğü anda "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Şehitler için bu maçı alın" ve "Kahrolsun PKK" sloganları attı.

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’e çiçek veren gurbetçilerimiz, milli futbolcularla bol bol fotoğraf çektirdiler. Milliler, bugün Kişinev’de yapacakları antrenmanla Moldova maçının hazırlıklarını tamamlayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz