Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Trafik için referandum

  Hürriyet Haber
  01 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 01 Mayıs 2000 - 00:01

  Bakırköy ilçesi Yeşilköy Mahallesi Muhtarlığı, trafik düzenlemesi ile ilgili bir referandum düzenledi. Muhtar Bülent Yurtsever'in yönetiminde gerçekleştirilen referandumda 909 mahalle sakini oy kullandı. Şu anki uygulamayı kabul etmeyerek yeni projeyi destekleyenlerin sayısı 541, yeni projede de değişiklik yapılmasını isteyenlerin sayısı 346 olarak belirlendi.

  Oylamaya katılan 223 kişinin ortak isteği ise şöyle; Florya'dan gelen ana yolun Yeşilköy Toplukonut Sitesi içine yönlendirilerek trafiğin anormal şekilde yoğunlaştırılmaması. Alternatif olarak bu yolun belediye tesisleri önünden alt geçit veya üst geçit ile sahil yoluna trafiğin aktarılması öngörülüyor. Böylece en kısa zamanda trafik yoğunluğunun bu site içindeki yoldan alınıp Halkalı Caddesi üzerinden verilerek şimdiki mevcut köprü altından Yeşilköy dışına aktarılması isteniyor.

  Referandumda İstasyon Caddesi'nden Ümran Sokak'a giriş verilmesi, bu caddeye park yasağı konması, trafik yönünde tek taraflı park yapılması, sadece ana caddelerin tek yön olarak kullanılıp ara sokaklara karışılmaması ve Sait Kesler Sokak'ın gidiş geliş olarak uygulanması gibi istekler de dile getirildi.

  REFERANDUM SONUCU

  Kullanılan oy sayısı:

  909

  Geçersiz oy:

  7

  Mevcut uygulamayı kabul eden:

  15

  Uygulamayı kabul etmeyerek

  yeni projeyi destekleyen:

  541

  Uygulamayı kabul etmeyerek

  yeni projede de değişiklik

  yapılmasını isteyen:

  346

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı