KAYSERİ HABERLERİ

Trafik Eğitim Parkında Uygulamalı Eğitim

IHA
21 Temmuz 2015 - 12:47Son Güncelleme : 21 Temmuz 2015 - 12:48

MELİKGAZİ BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ TARAFINDAN DÜZENLENEN ETKİNLİKTE TRAFİK PARKINDA ÖĞRENCİLERE PRATİK VE UYGULAMALI OLARAK TRAFİK KURALLARI ANLATILDI

IHA

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisince düzenlenen etkinlik ile Melikgazi Belediyesi Trafik Parkında öğrencilere pratik ve uygulamalı olarak trafik kurallarının öğretildiğini bildirdi.
Acil müdahale, ilk yardım ve trafik kuralları…
Öğrencilere trafik parkında trafik kurulları, levhaları ve yollar konusunda slayt eşliğinde bilgiler verildiğini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, öğrencilere daha sonra teorik trafik kuralarının anlatıldığını ve son aşamada ise uygulamalı eğitime tabi tutulduklarını belirtti.
Akülü araçlar ile uygulamalı ve eğlenceli bir eğitim …
Bilgili ve bilinçli bir birey olarak toplum kuraLlarına uymak ve özellikle trafik kurallarını zorunlu olarak yerine getirmek için eğitimin şart olduğunu ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Çocuklara, eğlenerek ve uygulayarak öğretmenin bir güzel örneği trafik parkımız olmuştur. Öğrenciler, öğretmenleri ile trafik parkımıza gelerek önce teorik, sonra da uygulamalı olarak trafik kurallarını öğreniyorlar. Bu trafik parkımız sayesinde hem bilgileniyorlar hem de bilinçleniyorlar. Çünkü küçük yaşta verilen eğitim daha sonraki yaşamda alışkanlık kazandırmaktadır. Trafik kurallarına uyan birey ve toplumlar, sosyal yönden gelişmiş ve birbirlerine saygılı toplumlar olarak değerlendirilmektedir. Yani trafik kuralları bir gösterge niteliğindedir. Öğrenciler öncelikli olarak acil ve ilk yardım, sonra trafik kuralları, son aşamada ise akülü araçlar ile uygulamalı eğitim almaktadırlar.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Trafik Eğitim Parkında Uygulamalı Eğitim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trafik Eğitim Parkında Uygulamalı Eğitim haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:59
  • Guneş
   05:47
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:37
  • Yatsı
   21:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı