AFYONKARAHİSAR HABERLERİ

Trafik Değerlendirme toplantısı

DHA
26.04.2017 - 15:56Son Güncelleme :
DHA

 

Sait KARADUMAN/AFYONKARAHİSAR, (DHA) - TRAFİK Hizmetleri Daire Başkanlığı ve Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Trafik Bölge Değerlendirme toplantısı Afyonkarahisar'da yapıldı.

Polis Moral Eğitim Merkezi'nde düzenlenen Trafik Bölge Değerlendirme toplantısına Vali Aziz Yıldırım'ın yanı sıra Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akdeniz, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün trafikle ilgili daire başkanları, vali yardımcıları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, 9 ilin bölge trafik ve trafik denetleme şube müdürleri ile belediye başkanlığı, jandarma ve üniversitenin temsilcileri katıldı.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akdeniz, Karayolları Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı çerçevesinde yürütülen faaliyetler ve belirlenen hedeflere ulaşmadaki etkinliğin detaylı olarak değerlendirilebilmesi amacıyla ülke genelinde yapılan toplantılarının ilkinin 9 ilin görevlilerinin katılımıyla Afyonkarahisar'da yapıldığını söyledi.

Vali Aziz Yıldırım, trafiğin çok önemli bir unsur olduğunu belirterek, bir şehrin trafiğine bakarak o kentin kültürünün nasıl olduğunun değerlendirilebileceğini vurguladı. Vali Yıldırım, "Bir kentte trafik düzeni çok iyi gözlemlenirse hakikaten bir ülkenin kültürü konusunda, birbirlerine saygısı konusunda insanlara çok şey söylüyor. Bunu önemli olan okuyabilmektir. Bir ülkede yolun bir tarafına bir çizgi çekilip buradan geçmeyeceksiniz deniyorsa ve insanlar da buna uyuyorsa bu bir anlam ifade eder. Bir başka ülkede kocaman kocaman dubaların yanı sıra çelik bir takım bariyerler koyduğumuz halde ertesi gün geldiğimizde onlar sökülüp yerinde arabalar park ediliyorsa bu da bir başka anlam ifade eder" dedi.

Vali Yıldırım, "İnsanlar parayı ödedikleri takdirde son model araçları alabiliyorlar ama son model kafayı taşımak parayla olmuyor. Hakikaten bu zihniyeti yerleştirebilmek, bu kültürü geliştirebilmek çok önemlidir. Bu bazen genellikle ve hatta öncelikle katı bir mevzuat, katı kurallarla ve bu katı kuralların katı uygulanmasıyla yapılabilecek işlerdir" diye konuştu.

Toplantının açılış bölümü konuşmaların akabinde, hediye takdimi ve birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Afyonkarahisar haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Afyonkarahisar ilinden Trafik Değerlendirme toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 15 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trafik Değerlendirme toplantısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı