Gündem Haberleri

  Trafik canavarları artık internette

  Hürriyet Haber
  07.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Emniyet Genel Müdürlüğü, internette açtığı sitede sürücülerin trafik cezaları, ceza puanları ve kural ihlallerini sergiliyor. Şoför çalıştıracak firma yöneticilerinin de bu hizmet sayesinde doğru seçim yapabileceği belirtildi.

  EMNİYET Genel Müdürlüğü, yeni açtığı internet sitesinde, sürücülerin trafik cezaları ve ceza puanları ile hangi kural ihlallerinde nerede ve ne zaman ceza aldıklarını takip edecek.

  Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 2000 yılı trafik haftası ile eşzamanlı açılan Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı'nın sürücü hatalarını internete taşıdığı bildirildi. Açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün ‘http://www.egm.gov.tr.’ adresine ulaşıldığında, sürücülerin cezaları ve ceza puanları ile hangi kural ihlalerinde nerede ve ne zaman cezaya tabi tutulduklarını öğrenebileceği belirtildi.

  Şoför çalıştıracak firma yöneticilerinin de bu hizmet sayesinde doğru seçim yapabileceği kaydedilen açıklamada, ‘‘Şoförlerin trafik kurallarına hangi oranda uyduklarını takip ederek, onları bilgisayar ortamında denetleyebileceklerdir’’ denildi. Açıklamada, trafik kazalarının istikrarlı bir şekilde azaltılmasının önemli hedef olduğu kaydedilerek, şöyle denildi:

  ‘‘Bu yeni sistem sayesinde, yolcu taşımacılığı yapan firma yöneticilerinin, sürücüleri hakkında sürekli bilgi sahibi olmaları ve trafik kurallarına uyma konusunda daha bilinçli ve hassas davranmaları yönünde otokontrol sağlamalarına imkan tanınmıştır.’’

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı