Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Trafik canavarına rakip: Trafik cini

  Hürriyet Haber
  07.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çanakkala'de Kangırlı Köyü sakinleri, sık sık kaza meydana gelen bir karayolunu, ‘‘Burada cin var’’ diye trafiğe kapatıp, kurban kesti.

  Çanakkale-Bursa Karayolu'nun 18'inci kilometresinde, sadece son 6 ayda meydana gelen trafik kazalarında 8 kişinin yaşamını yitirmesi köylüleri korkuttu. Yolda teknik kusur olmadığı halde, aynı yerde peşpeşe kazaların yaşanması yüzünden, ‘‘Karayolunda cinler dolaşıyor’’ söylentisi yayıldı. Dehşete düşen köylüler, cinleri kovmak için önceki gün yolu trafiğe kapatarak kurban kesti.

  Muhtar: Uğursuzluk bitsin

  Köylüler, uğursuzlukların köyden gitmesi ve trafik kazalarının sona ermesi için dualar okudu. Köy Muhtarı Yüksel Bol, ‘‘Köyümüzün sınırları içindeki karayolunda peş peşe trafik kazaları olmaya ve insanlar hayatını kaybetmeye başladı. Yolda teknik kusur yok. Kaza yapan sürücüler de içkili değil, demek ki uğursuzluk var. Kurban kesip dualar okuyarak uğursuzluğun artık sona ermesini istedik’’ dedi.

  Müdür: Cin değil, canavar

  Çanakkale Trafik Bölge Müdürü Hakan Pıtrak ise kazaların aşırı hız ve dikkatsizlikten kaynaklandığını, cinle ilgisinin olmadığını söyledi. Yolun düz ve sorunsuz olduğunu belirten Pıtrak, şöyle konuştu: ‘‘Sürücüler aşırı hızla gidiyor, kaza tutanaklarına da böyle geçiyor. Bunu inlere cinlere bağlamak doğru olmaz. Herkesin içindeki trafik canavarı zaman zaman farklı biçimlerde ortaya çıkıyor.’’


  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı