ANKARA HABERLERİ

Trafiğe yakın markaj

Hürriyet Haber
27.03.2016 - 15:04Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklada, kentteki 817 kavşaktan 457’sinin merkezi sistemle kontrol edildiği kaydedildi.

Hürriyet Haber

Görme engelli yayaların trafikte hareketlerini kolaylaştırmak amacıyla 215 kavşakta akustik yaya uyarı sistemi bulunurken, sürücülerin trafik akışında beklemelerini azaltmak, yakıt ve zaman tasarrufu sağlamak amacıyla 20 arter ve 102 kavşakta da ‘yeşil dalga uygulaması’ yapılıyor. Kentin 65 noktasında bulunan 158 kamerayla, başta Kızılay, Ulus, Akay, Atakule, Tandoğan kavşakları olmak üzere Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Mevlana Bulvarı ve 1071 Malazgirt Bulvarı gibi ana arterlerin trafik durumu izleniyor. 

İLK ETAPTA 162 NOKTA

Öte yandan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi ile Ankara İl Emniyet Müdürlüğü arasında ‘kırmızı ışık ihlal tespit sistemi, hız ihlali tespit sistemi ve yasak park tespit sistemleri’ kurulmasına yönelik yer tespiti çalışmalarının da yapıldığı belirtildi. Toplam bin 40, ilk etapta 162 noktada bu sistemlerin kurulmasına yönelik ön protokol imzalandığı, bu konudaki çalışmaların da sürdüğü kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Trafiğe yakın markaj hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 15 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trafiğe yakın markaj haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı