« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'un takılacağını biliyorduk

Emre Belözoğlu zirveyle puan farkının kapan- masının sürpriz olmadığını söyledi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

“Bordo mavililer, şampiyonluğa oynama tecrübesine sahip değil. Strese girecekleri ve tökezleyecekleri bekleniyordu.”

Trabzonspor’un yaşadığı puan kayıplarının normal bir durum olduğunu kaydeden tecrübeli oyuncu, “Kimse onları hesaba katmıyor ama Bursaspor yarışta çok daha ciddi bir rakip” dedi.

SEZONUN ikinci yarısıyla birlikte büyük bir çıkış yakalayan ve şampiyonluk yarışında lider Trabzonspor ile aradaki puan farkını ikiye indiren Fenerbahçe’de en çok konuşulan isimlerden biri Emre Belözoğlu. Saha içindeki agresif tavırları ile gündeme gelmesi bir yana saha dışında da çok farklı bir kişiliğe sahip kendisi. Milli Takım’ın Güney Kore ile oynayacağı hazırlık karşılaşması öncesi yapılan sponsorluk anlaşmasına katılan ve orada sorularımızı yanıtlayan Emre Belözoğlu, ilginç açıklamalarda bulundu.
Öncelikle Aykut Kocaman’a değinen Emre Belözoğlu, tecrübeli teknik adamın mükemmel bir insan ve çok iyi bir hoca olduğunu söyledi. Aykut Kocaman’ın zor anlarında kendilerine sahip çıktığını da ifade eden Emre, hocasının yürekli bir kişiliğe sahip olduğunu ve bu yüzden de herşeyi yapabileceklerini kaydetti.

Beklenen bir durum

Lider Trabzonspor ile aradaki puan farkının 3 haftada bu kadar çabuk kapanmasıyla ilgili de Emre Belözoğlu şöyle konuştu: “Bu kadar kısa sürede zirveye yaklaşacağımızı tahmin etmiyorduk. Ama rakiplerimizle aradaki puan farkını kapatacağımızı ve lider Trabzonspor’ua yaklaşacağımıza inanıyorduk. Trabzonspor’un zirveye oynama tecrübesine sahip olmadığını ve zaman içinde takım olarak strese gireceklerini ve tökezleyeceklerini aramızda konuşuyorduk. Kendi aramızda yaptığımız toplantılarda da hep bu konuyu tartıştık. Bana göre bordo mavililerin bu puan kayıpları beklenmedik bir durum değil.”

Alex’le oynamak zevk

Kaptan Alex ile iki yıllık nikah tazelenmesiyle ilgili de Emre, “Öncelikle Alex’i tebrik ediyorum. Kendisiyle oynamaktan büyük zevk aldığım bir oyuncu. 2 yıl daha onunla birlikle olmak benim için gerçekten de büyük keyif olacak.” dedi. Beşiktaş derbisi öncesi oluşan gergin ortamı hatırlattığımız da ise milli yıldız, “Şu an Beşiktaş maçını değil Kayserispor karşılaşmasını düşünüyoruz. Çok zor bir maç bizi bekliyor. Bu maçı kazanmalıyız ki o zaman Beşiktaş derbisinin önemi artsın. Her maça ayrı önem vermek zorundayız” diye konuştu.

Bursa asla unutulmamalı

Herkesin Fenerbahçe ve Trabzonspor’u konuştuğunun ancak Bursaspor’u unuttuğunu belirten Emre, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu durum yeşil beyazlılara bir avantaj sağlıyor. Çünkü, unutuluyorlar. Bursaspor sessiz, sedasız zirveye ortak olmuş durumda. Hatta bizler kadar da iddialı. Bana göre Bursaspor şampiyonluk yarışında çok daha ciddi bir rakip. Devre arasında önemli takviyeler yaparak iyice güçlendiler.”


Bunları da Beğenebilirsiniz