Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'un kolu kanadı kırık

Ligde ilk 6 hafta itibariyle en fazla yerini bulmayan ortayı bordo mavili ekibin futbolcuları kesti. Tam 100 denemede başarı sağlayamayan Karadeniz Fırtınası, ortalardan gelen hiçbir topla sonuca gidemedi.

Ümit GENÇ
SON GÜNCELLEME

Osmanlıspor karşısında beklemediği bir hezimete uğrayan Trabzon’un yaşadığı düşüş tartışılırken, kanatlardaki verimsizlik göze çarpıyor. İlk 6 hafta itibariyle ligin en fazla isabetsiz orta yapan takımı olan bordo mavililerde sağ ve sol kanatlardan gelen ortaların yüzde 77’lik bölümü karavana oldu. Bu sezon ceza sahasına 130 orta yapan Trabzonspor bunların sadece 30’unda isabet sağlayabildi.

100 girişimde hedefi bulamayan Fırtına, ligde ortadan gelen hiçbir topla gole gidemedi.

Trabzonun kolu kanadı kırık
EN KÖTÜSÜ YUSUF ERDOĞAN
TRABZON’da sağ ve sol kanatlarda oynayan Yusuf, Erkan, Cavanda ve Constant 80 ortada 27 isabet sağladı. Şimdiye dek oynanan 6 karşılaşmanın 5’inde ilk 11’de başlayan ve 32 orta deneyen Yusuf Erdoğan yalnızca 4 defa hedefi tutturmayı başardı ve bu alanda takımın en verimsiz ismi oldu.
Erkan, 10 girişimin 5’inde isabet sağladı. Cavanda ise 23’te 9’luk istatistik yakaladı. Kevin Constant, 15 girişimden 9’unu tutturan isim oldu.

5 BÜYÜK TAKIMIN İSABETLİ ORTALARI

Trabzonun kolu kanadı kırık

TRABZON'DA KİM NE KADAR İSABETLİ ORTA YAPIYOR?

Trabzonun kolu kanadı kırık


Bunları da Beğenebilirsiniz