Gündem Haberleri

  Trabzon'un ilk kadın milletvekili

  Osman ŞİŞKO/TRABZON, (DHA)
  30.07.2007 - 17:07 | Son Güncelleme:

  ERKEN genel seçimde, AKP Trabzon'daki oylarını artırırken, 5'inci sırada aday olan Safiye Seymenoğlu milletvekili seçildi. Trabzon tarihinde Meclis'e gidecek ilk kadın milletvekili olan Seymenoğlu, “Bu görev benim için çok gurur ve heyecan verici. İnşallah mahcup olmayız” dedi.

  8 milletvekilliği bulunan Trabzon'da AKP 6, CHP 1, MHP de 1 milletveki çıkardı. 5'inci sırada adayı mimar Safiye Seymenoğlu da seçilmeyi başardı. İlk kadın milletvekili olmasının kendisi için çok sevindirici olduğunu belirten Seymenoğlu, “Trabzonlu vatandaşlarımızın teveccühü ile milletvekili seçildik. Bu iyi niyeti boşa çıkartmayacağız. Bu görev benim için çok gurur ve heyecan verici. İnşallah mahcup olmayız. İlk kadın milletvekili olmak, Trabzon adına bana büyük sorumluluk yüklüyor.

  Çünkü gerçekten büyük bir görev. Bu sorumluğunu ve yükünü hissediyorum. Hizmet vermek için elimden gelen tüm katkıyı yapacağıma inanıyorum. Sadece kadın sorunları değil toplumun tüm kesimleriyle ilgili sorunları ele alarak çözüm arayacağım. Gençler, yaşlılar ve kadınlarla ilgili her projede yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım” dedi.

  Seymenoğlu, Meclis'te Trabzonlu kadınların öncelikli temsilcisi olacağını, Trabzon'a hizmet noktasında elinden geleni yapacağını söyledi.

  AKP'nin Trabzon'da 3 Kasım 2002'de seçilen 6 milletvekilinden 5'i yerini korurken, Aydın Dumanoğlu'nun yerine aday gösterilen Safiye Seymenoğlu, tek değişik isim oldu.

  Trabzon'daki milletvekilliği dağılımı ise şöyle:

  Faruk Nafiz Özak, Cevdet Erdöl, Kemalettin Göktaş, Mustafa Cumur, Safiye Seymenoğlu, Asım Aykan (AKP), Mehmet Akif Hamzaçevi (CHP), Süleyman Latif Yunusoğlu (MHP).
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı