« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzon'un geleceği aydınlık

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ankaragücü maçı sonrası yönetime belli bölgelerde takviyeye ihtiyaç duyduklarını söyledi. Takımdan gitmek isteyenler dışında kimseyi göndermeyi düşünmediğini söyleyen Güneş, "Trabzonspor'un geleceği aydınlıktır" dedi.

Yunus Emre SEL/TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Trabzonspor'da üst üste alınan iki galibiyet sonrası moraller yerine geldi. Buna rağmen kendisini Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne kapayan ve henüz yakın arkadaşları da dahil olmak üzere birçok kişiyle görüşemeyen teknik direktör Şenol Güneş, devre arasında takımı daha da güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Ankaragücü galibiyeti sonrası yönetime takviyeye ihtiyaç duyduklarının mesajını veren ve isim belirlemek için sportif direktör Ünal Karaman'la sürekli görüşme halinde olan Güneş'in, takımdan gitmek istemeyen sporcuyu gönderme düşüncesinin bulunmadığı belirtildi. Güneş'in özellikle Fatih Tekke'nin takıma katılması konusunda yönetime baskı yapabileceği belirtilirken, alternatif isimler üzerinde de durulduğu kaydedildi. Bu arada henüz yardımcılarını netleştirmeyen Güneş, bu konuda da yoğun bir arayış içerisinde. Bordo - mavili teknik adamın eski öğrencisi ve Trabzonspor'da gol krallığı yaşamış olan Şota'ya yardımcılık teklifi yaptığı ancak henüz net bir cevap alamadığı da vurgulandı. Güneş'in kaleci antrenörünün ise uzun yıllar Kocaelispor'un kalesini koruyan Alper Boğuşlu olması bekleniyor.

GÜNEŞ: "HEPİMİZİN TEK BEKLENTİSİ BAŞARI"

Bu arada Şenol Güneş, kulübün aylık dergisindeki ilk yazısında taraftarlara seslendi. Güneş, göreve başlarken imza töreninde gördüğü tablonun kendisini fazlasıyla duygulandırdığını belirterek, "Bordo - mavili camiayla tekrar buluşmanın tarifsiz heyecanı içindeyim. Burada hepimizin tek beklentisi başarı. Trabzonspor'u iyi temsil etmek, bunu gururla hayata geçirmek bizim açımızdan fazlasıyla önemli. Türk spor kamuoyunun beklediği bütün işleri yapmak için Trabzonspor'dayım. Trabzonspor sıkıntılardan geçmiş olabilir ancak marka değeri büyük olan bir kulüptür. Dünya markası olması için hep birlikte el ele vermeliyiz. Eğer birbirimize karşı hoşgörülü olabilirsek uyumlu çalışma imkanı da bulabiliriz" dedi.

"BÜYÜK DÜŞÜNEN BİR TAKIM OLACAĞIZ"

Mevcut kadrodan en iyi şekilde yararlanmaya çalışacaklarını da vurgulayan Güneş, "Futbol elbette sahada oynanır ama biz futbolcularımızın karakterlerini öne çıkarmaya çalışacağız. Bu oyuncular bizim oyuncularımız. Onlara sahip çıkacağız ve onlar da kulübü en iyi şekilde temsil etmek için ellerinden geleni yapacaklar. Değerli taraftarlarımız, siz bu takımın sembolü ve gururusunuz. Çok sabrettiğinizi ve beklentilerinizi biliyoruz. Ama Trabzonspor'un geleceği aydınlıktır. Tartışmaları speküle etmeden kendi özüne dönen, büyük düşünen dışarıdan faydalanan bir takım olacağız. Bu doğrultuda ve sizlere layık olma adına olağanüstü çalışacağıma söz veriyorum" diye konuştu.

ŞENER, "HUGO BROOS'UN SÖYLEDİKLERİNİN ÇOĞUNUN DOĞRULUK PAYI YOK"

Bordo - mavili takımın Başkanı Sadri Şener'de kulüp dergisindeki yazısında, teknik direktör Şenol Güneş'e güvenlerinin tam olduğunu söyledi. Şener, Hugo Broos konusunda bir kabahat varsa bunu üzerlerine aldıklarını da vurgulayarak, "Geçtiğimiz ay içerisinde yaşanan görev değişikliği sonrasında kulübümüzden ayrılan Hugo Broos'un ülkesinde yaptığı açıklamalar bizi fazlasıyla üzdü. Söylediklerinin bir çoğunun doğruluk payı yok. Anderlecht gibi bir takımda futbol oynamış, orada antrenörlük yapmış bir hocadan, gittiği yerle ilgili böyle demeçler duymak, şık değil. Eğer burada bir kabahat varsa bu kabahatin bizde olduğunu da açık yüreklilikle kabul etmeliyiz. Broos, Trabzon'da tamamen özgür bırakıldığı bir ortamda çalışmasına rağmen bunun aksini beyan etmesini şaşkınlıkla karşıladık" dedi.

"STAT KONUSUNDA DESTEK BEKLİYORUZ"

Şener, stat konusunda TOKİ'nin desteğini beklediklerini de ifade ederek, "Önem verdiğimiz konulardan biri de yeni stat projesi. Bu günkü süreçte stadyum için yap - işlet - devret modeli en iyi formül olarak görünüyor. Bu anlamda TOKİ'den sayın başbakanımızın, bakanımızın ve milletvekillerimizin destekleriyle ciddi katkılar bekliyoruz. İş adamlarının söz konusu projeyle ilgilenirken maliyet ve getiri hesabı yapmaları son derece doğal. Avni Aker'in bulunduğu alan da stat konusunda alternatifler arasında sayılabilir. Tüm bunları ortak akıl kullanarak masaya yatıracağımız bir süreç başlatılmalıdır. Sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, milletvekilleri ortak bir konsensüs oluşturarak Trabzon şehri ve Trabzonspor için en doğru kararı vermeli, ondan sonra bunu talep ederek kentimizi yeni bir stada kavuşturmalıyız. Bir futbol şehri olan Trabzon modern bir tesisi fazlasıyla hak etmektedir" şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler