Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor'un tellerine kuşlar kondu

Futbolun "Anahtar" yeri defansıdır. Defans sarsıldığı anda bütün hatlara elektrik verir.

İlhan Söyler
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor CSK Moskova karşısında telgrafın tellerine devamlı kuşlar kondu durdu.

Maçın ilk bölümünde kısa bir zaman dilimi içinde oyunu tarttı durdu, sonra başa baş oynamaya başladı, ta ki Defansın yanlışına kadar.

Beş futbolcu topu araması neye benziyor, "Kedinin yumak arayışı" gibi bir türlü ona sahip olamayan Serkan'dan Giray'ına kadar adeta yün iplere dolandılar, düşen düşene, rakip ise dimdik ayakta, tek başına gidecek yere bıraktı

Trabzonspor ikinci bölümde hedefe gidecek, ilk yarıdaki telaşı ikinci yarıda yapmayacak dedik. Ama bir yere kadar diyorsun, son vuruşu yapacak var mı?

Yok

Zaman yavaş yavaş geçmeye başlayınca Trabzonspor'da hızlı oyunu bir telaşa dönüştü.

Orta alanda topu fazla seven Colman onunla baş başa oynamaya başladı, Serkan her kazandığı topu kullanma yerine, defalarca dolaştı durdu.

Giray gerilerden gelip takıma destek olalayım dedi ama köstek oldu, çünkü rakip hızlı çıkınca Giray asıl olan görevini yapamadı, yapması da zordu, çünkü sen önce kendi kapıları kapamakla görevlisin, dışına çıkınca kapılar da sana kapanır.

Nederseniz deyin Burak Yılmaz'ın yokluğu resmen kendisini gösterdi, rakip defansı yoracak oyuncu stilini göremedim. Halil Altıptop, rakip defansın arasında sıkıştı durdu, boşa çıkıp da kendimi göstereyim demek için  de kendisini zorlamadı.

Trabzonspor CSK Moskova mağlubiyetinden Teknik heyet bir ders olmalı.

Hatlar arasındaki bu düzensizliği nasıl halletcekleri açısından iyi düşünmeleri gerekir. Arza'nın en büyük yeri Defans'ta böyle Uluslararası yarışmalar da gelişi güzel oynamasını hiç bir takım affetmez.

Bu maç Trabzonspor'u ayakta tutmak için belki iyi olacak, çünkü bundan sonra ki maçlarda bu maçı örnek alacaklarına inanıyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler