« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Trabzonspor'un teklifi tatmin edici değildi"

Galatasaray’ın, Gaziantepspor’dan transferler ettiği savunma oyuncusu Dany, takımın kamp yaptığı Avusturya’da basın toplantısı düzenledi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Galatasaray’a geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Dany, “Trabzonspor’dan da teklif geldi ama ben burayı seçtim” dedi…

 

İşte Dany’nin açıklamaları…

 

“ÇOK MUTLUYUM”

 

Çok mutluyum. Çok büyük bir kulübe ve camiaya geldim. Geçen seneyi şampiyon bitirmiş bir Galatasaray var. Otomatikman benim için zor bir sezon olacak. Arkadaşlarım için de zor olacaktır. Ufak da olsa bir baskı olacaktır. Bu şampiyonluğun devamını getirmek. Gayet mutluyum tabii ki böyle bir kulübe geldiğim için.

 

“HOCANIN DÜŞÜNCELERİ BENİ MUTLU ETTİ”


Bir futbolcu için hocanın istemesi önemli bir unsurdur. Fatih hocanın benim hakkındaki düşünceleri beni çok mutlu ediyor. Stoper mevkiinde 4 oyuncu var. Ben sonuçta profesyonel bir oyuncuyum. Bu tip rekabet mutlaka takıma olumlu yansıyacaktır.

 

SAĞ BEK VE ÖN LİBERO DA OYNARIM”

 

Sağ bek ve ön liberoda da oynayabiliyorum. Kendimi en iyi hissettiğim en rahat hissettiğim stoper mevkii. Daha önce Fransa’dayken bu iki mevkide oynamıştım. Hoca istediği taktirde bu mevkilerde oynayabilirim.

 

“TRANSFERİM ÇABUK GELİŞTİ”

 

Gaziantep’e teşekkür etmek istiyorum kolaylık gösterdiler. Milli takıma gittiğimde menajerimden telefon aldım. Bu teklifin gelmesi ben çok mutlu etti. Bir an önce görüşmeyi sonuçlandırmamızı istedim. Çabuk gelişti transferim.

 

“FRANSA’DA ATLETİZM DE YAPTIM”

 

Tabii ki bir stoper oyuncusu olarak mutlaka hızlı olmam çabuk olmam benim için avantaj. Bunun en büyük sebebi genç yaştayken Fransa’da atletizmle uğraştım. Bu da futbolumda büyük avantaj sağlıyor.

 

“SONG İLE KONUŞTUM”

 

Song ile konuştum imza atmadan önce. Kendisinin düşüncelerini öğrendim. Çok olumlu düşünceler söyledi. Büyük bir kulüp olduğunu, önemli bir fırsat olduğunu, çalışanların iyi insanlar olduğunu ve bu fırsatı değerlendirmem gerektiğini söyledi.

 

“ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

 

Bir futbolcu için özellikle yabancı oyuncu için adaptasyon çok önemli. Ama bu benim Türkiye’deki 3. sezonum olacak. Galatasaray şampiyon bitirmiş bir takım. Mutlaka bunun bir baskısı olacaktır. Bunu da en kısa zamanda geçeceğiz. Sonuçta profesyonel oyuncuyum. Elimden geleni yapmaya çalışacağım.

 

“TRABZON’UN TEKLİFİ TATMİN EDİCİ DEĞİLDİ”

 

Trabzonspor’un Gaiziantepspor Kulübü'ne önerdiği para tatmin edici değildi. Milli takımdayken menajerim, “Galatasaray’la görüşmelere başlıyoruz” dedi ve teklif de gayet tatmin ediciydi. Bu nedenle Galatasaray’ı seçtim.

 

Tabii bir insanın kendi karakteriyle ilgili yorum yapması zor. En iyisi insanların zaman içinde görüp yorum yapması. Saha içindeki karakter ile saha dışındaki karakter mutlaka daha farklı.

 

Buraya gelme amacım başarılı olmak. Şampiyon olmuş bir takıma geldim, beklentiler çok fazla. Elimden gelen katkıyı yapacağım.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler