« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor'un tarihi kitap oldu

Sportif Yayıncılık Genel Yayın Yönetmeni Bülent Gürkan, hazırladıkları “Dünden Bugüne Trabzonspor” adlı kitap ile Trabzonspor'un tarihindeki büyük eksikliği gidereceklerine inandıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gürkan, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, 38 yıllık mazisine büyük başarılar sığdıran Trabzonspor'un tarihini bir kitapta topladıklarını belirterek, “Ön çalışmaları dört yıldır süren 'Dünden Bugüne Trabzonspor' adlı kitap, yakında piyasaya çıkacak” dedi.

Uzman bir ekip tarafından hazırlanan kitapta Trabzonspor'un kuruluşundan 2004-2005 sezonu sonuna kadar yaptığı tüm karşılaşmaların bilgilerinin yer aldığını ifade eden Gürkan, “Bordo-mavili ekibin sezon grafiklerinin, yönetim kurullarının ve önemli olayların anlatıldığı kitapta ilginç istatistiklere de yer verildi” diye konuştu.

Gürkan, 30 bin kare fotoğrafın yer aldığı arşivden seçilen bazı fotoğrafların pek çoğunun ilk kez yayınlanacağını kaydederek, şöyle devam etti:  “Hazırladığımız 'Dünden Bugüne Trabzonspor' adlı kitap ile Trabzonspor'un tarihindeki büyük eksikliği gidereceğimize inanıyoruz. Trabzonspor ansiklopedisi olarak nitelendirilebilecek bir kitap hazırladık. Tartışmalı konuları farklı kaynaklardan araştırarak doğruya ulaştık. Bu kitabın her Trabzonspor taraftarının başucu eseri olacağına inanıyoruz.”

Gürkan, 350 sayfa olarak hazırlanan kitabın, kısa bir süre sonra satışa sunulacağını söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler