Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Trabzonspor'un ince hesabı olmaz"

CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, CNN Türk’te katıldığı canlı yayında Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderdiği mektup ve aldığı cevapla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.. Canalioğlu yaptığı açıklamalarda “Trabzonspor’un ince hesabı olamaz, şampiyonluk kupası Trabzonspor’a verilmelidir” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Volkan Canalioğlu açıklamaları…

 

Bizim Trabzonspor'a kupanın verilmesinden yana ortaya koyduğumuz tavır ortadaki kaosun normale dönme gerekçesidir. Avrupa kupaları başlamadan önce UEFA temsilcileri incelemeler yaptı ve Şampiyonlar Ligi’ne Trabzonspor'u aldırlar. TFF de Trabzonspor'u gönderdi. Trabzonspor'un başarısı övünç kaynağıdır. Türk futbolunu en iyi şekilde temsil etmiştir.

 

BİZ KUPAYI TFF’DEN İSTİYORUZ

 

Biz şampiyonluğu Fenerbahçe'den istemiyoruz, bu kupayı TFF'den istiyoruz. Trabzon Avrupa'ya gidiyorsa kupa da Trabzonspor’a verilmelidir.

 

Artık bu işe bir nokta koymamız gerekiyor. Trabzonspor, Türk futboluna hizmet veriyor. Fenerbahçe de Türkiye'yi gayet güzel temsil etti. Bizim Fenerbahçeliler'den yana da sıkıntımız yok, onların da duruşlarına saygı gösteriyoruz. Madem ki Avrupa kupalarına biz gittik, o halde bunun bir gerekçesi de vardır. Bu kaos artık bitmeli.

 

TFF'DEN CHP MİLLETVEKİLİ'NE CEVAP

 

ADLİ YARGILAMA 4 YIL SÜRERSE KAOS İLERİYE GİDER

 

Biz de 21-12-2011 tarihinde TFF'ye bir mektup yazdık. Bu mektubu Suat Kılıç'a da gönderdik. Sağolsun TFF de bize cevap verdi.

 

Adli yönde işlemler yapılıyor, yapılsın ona saygımız var ama bu adli yargılamalar ülkemizde çok uzun zamanlar sürmektedir. Adli yargılama 4 yıl sürerse kaos ileriye doğru gidecektir.

 

Şimdi 58. maddenin değişikliği konusu var. Çalışmalar yürütülüyor. Kulüpler Birliği ortaya bir görüş koyamadı. Topu TFF'ye attılar. Gelişmeleri 26 Ocak'ta göreceğiz.

 

CHP MİLLETVEKİLİ'NDEN BAKAN BAYRAKTAR'A TAM DESTEK

TRABZONSPOR İNCE AYARLA KUPA ALMAZ

 

Sporun siyaset üzerinde bir şey olduğunu iyi biliyoruz. Biz bu noktaya Erdoğan Bayraktar'ın söylemi ile geldik. Trabzonspor hiçbir zaman ince ayarla kupa almaz. Kupa Trabzonspor'un hakkıysa Trabzon'a verilecektir. TFF, kupa Fenerbahçe'nin derse o da TFF'nin kendi tavrıdır.

 

Kupanın Trabzonspor’un hakkı olduğuna yürekten inanıyorum. Bu süreçte her şey beklemeye alınmışken “Biz ince ayarla kupayı alacağız” diyerek insanları yaralanmıştır. Biz de Trabzon milletvekiliyiz. Bu süreçten sonra işi beklemeye almalıyız. Biz Fenerbahçe’den değil Türkiye Futbol Federasyonu’ndan kupayı istiyoruz.

 

ERDOĞAN BAYRAKTAR'IN AÇIKLAMALARI

FENERBAHÇE: BAYRAKTAR GEREĞİNİ YAPMALIDIR

BAKAN'A İSTİFA ÇAĞRISI 

Partimizin bu olanlarla bir ilgili yoktur. Tamamen taraftarın sesi olarak bu hareketi yaptık. Benim ortaya koyduğum tavır budur. Şike yasasına da ben ret oyu vereceğimi ifade etmiştim. Tamamen Trabzonspor’un sesidir.

Bana gelen cevap mektubunda, “Kupa Trabzonspor’undur, Fenerbahçe’nindir” gibi bir ifade yok, “Trabzon’a verilmeyecektir” gibi bir ifade de yok. Maçların artık eski heyecanı kalmadı. Artık eski heyecana geri dönmemiz gerekmektedir.

 

Biz mektubun son paragrafında “Kupa Trabzonspor’a verilmiştir” cümlesini bekliyorduk. Biraz da soru işareti bıraktılar. Mektubu ince elediğiniz zaman UEFA’nın verdiği karara TFF’de karışacağı sonucunu çıkardık. Bugünden sonra artık her şeyi sürece bırakmalıyız.

 

Mehmet Ali Aydınlar’ı aramadım. Biz bu mektubu önce kulübümüze ilettik sonra da Trabzon yerel medyası ile paylaştık. Sonrasında da olay bu noktaya geldi. Trabzonspor taraftarları sabırlı bir şekilde bu süreci takip ediyor, diğer kulüpler gibi. Trabzonspor olarak biz hem İstanbul’da hem de Trabzon’da gerekli söylemleri dile getirdik.

 

Trabzonspor’un ince hesabı olamaz, şampiyonluk kupası Trabzonspor’a verilmelidir.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler