« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor'un hedefi büyük

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, savaşan bir takımlarının olduğunu ve kulübün 40. yılında hak ettikleri başarıların geleceğine inandıklarını söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

 Pişiren, yaptığı açıklamada, 6-0'lık FK Vllaznia maçında skordan çok savaşan bir takım görüntüsünün kendilerini memnun ettiğini belirterek, “Bazı oyuncuların olmayışına rağmen iyi bir takım oyunu ortaya koyduk. Maç boyunca oyuncularımız mücadeleden hiç kopmadı ve farklı sonuç geldi. Savaşan takımımız, 40. yılında hak ettiği yere gelecektir” dedi.

Şu anda Trabzonspor'un hiçbir sıkıntısının olmadığını ve herkesten destek beklediklerini kaydeden Pişiren, “Taraftarımız tribünde coşkulu biçimde takımlarını desteklediler. Üst seviyede, susamış şekilde takımlarına destek oldular” diye konuştu.

Önlerinde rakipleri ile yapacakları 2. maçın bulunduğunu ve bu maça da aynı ciddiyetle çıkacaklarını kaydeden Pişiren, şöyle devam etti: “İlk maçta aldığımız sonuçla turu geçtik diye düşünüyoruz, ama hiçbir takımı küçümseyemeyiz. Çıkıp iyi bir sonuçla turu geçmek istiyoruz. 3. turda da rakibimizi eleyerek UEFA Kupası'na katılıp orada başarılı olmak istiyoruz. UEFA Kupası'na katılma şansımızı da çok yüksek görüyorum.”

“TRANSFERİ KAPADIK”

Pişiren, yabancı oyuncu transferini kontenjanları dolu olduğu için kapadıklarını belirterek, “Tomas Jun ve Musampa'yı hoca kadroda düşünmüyor. Bu oyunculara başka bir takım talip olur ve yabancı kontenjanı açılırsa o zaman transfer düşünebiliriz. Şimdilik transfer için bir çalışmamız yok. Kontenjanımız açılırsa teknik heyet ile bir araya geliriz ve durum değerlendirmesi yaparız. O doğrultuda da talebe göre gerekli çalışmalar yaparız” diye konuştu.
Pişiren, Sakaryaspor'un kalecisi Martinez ile anlaştıkları yolundaki haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade ederek, “Daha önce bu konuda görüşmeler yaptık, ancak bu transfer gerçekleşmedi. Şimdi de öyle bir çalışmamız yok” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz