« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor'un en istikrarlısı Gökdeniz

Bordo-mavili takımda geride kalan 10 maçta da 90 dakika sahada kalmayı başaran Gökdeniz, Trabzonspor'un en istikrarlı ismi olmayı başardı.

Yunus Emre SEL/TRABZON,30 (DHA)
SON GÜNCELLEME

Sezona şampiyonluk iddiası ile başlayan ancak kaybettiği peş peşe puanlarla hedefinden uzaklaşan Trabzonspor'da Gökdeniz Karadeniz sergilediği performansla herkesi kendine hayran bırakıyor. Geride kalan 10 lig maçında da 90 dakika sahada kalmayı başaran tecrübeli futbolcu bordo-mavili takımda istikrar abidesi olarak göze batıyor. Teknik Direktörlük görevinden istifa eden Ziya Doğan'ın ilk 9 haftada tüm maçlarda 90 dakika görev verdiği Erdinç, Celaleddin ve Tolga Zengin, Kayserispor maçında ilk 11'de yerini alamayınca Gökdeniz takımda tüm maçlarda 90 dakika giyen tek oyuncu oldu. Bordo - mavili takımda Ceyhun ve Celaleddin'de tüm maçlarda görev yaptı ancak ikisi de hepsinde 90 dakika sahada kalamadı.

6 GOLLE EN GOLCÜ FUTBOLCU

Ligin 10. haftası olmasına rağmen 900 dakika sahada kalarak Trabzonspor'un vazgeçilmezlerinden olduğunu ispatlayan Gökdeniz, attığı 6 gol ile de takımın en golcü ismi olmayı başardı. Gökdeniz, Gençlerbirliği Oftaşspor, Çaykur Rizespor, Bursaspor, Manisaspor ve Konyaspor maçlarında attığı gollerle takımına 11 puan kazandırmayı başardı. Gökdeniz'in gol atıp Bordo-Mavililer'in kaybettiği tek karşılaşma ise Hüseyin Avni Aker'de oynanan 3 - 2'lik Beşiktaş karşılaşması oldu. Milli futbolcu Gökdeniz, takımının başarısı için elinden geleni yaptığını belirterek, "Bireysel olarak ön plana çıkmaktan çok takım olarak başarılı olmamızı diliyorum. Şu ana kadar sergilediğim performanstan bende memnunum ama daha iyisini yapmak zorunda olduğumu da biliyorum. İnşallah sezon sonuna kadar hem ben iyi bir performans sergilerim hem de takım olarak istediğimiz yere geliriz" dedi.

GENÇLERİN GÖZÜ ERSUN YANAL'DA

Trabzonspor'da Teknik Direktör Ersun Yanal'ın göreve gelmesiyle kendilerine yeni bir şans doğacağını düşünen genç futbolcular, Ufukhan, Yusuf, Ufuk, Adnan ve Ergin Keleş hırsları ile göz dolduruyor. Ersun Yanal'ın geçtiğimiz dönemlerde çalıştırdığı takımlarda genç futbolculara daha çok değer verdiğinin bilincinde olan genç futbolcular, kendilerini göstermek için fırsat kolluyor. Trabzonspor'da ki görevinden istifa eden Teknik Direktör Ziya Doğan, genç futbolculara gerektiği kadar forma şansı vermediği için ağır eleştiriler almıştı. Trabzonspor'da yöneticilerde Ziya Doğan'ı zaman zaman bu yönde eleştirmişti. Bordo - mavili takımda yöneticiler Ersun Yanal'ın genç futbolcuları takıma kazandıracağına ise yürekten inanıyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler