« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor'un borcu 50 milyon YTL

Trabzonspor Mali Sayman Emin Kahraman, kulübün borcunun 50 milyon YTL olduğunu belirterek, gelirler düşüldüğünde kasanın her yıl 20 milyon YTL açık verdiğini söyledi.

Yunus Emre SEL / TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME
"AÇIĞI FUTBOLCU SATARAK KAPADIK"

Aralık ayında yapılacak genel kurulda başkan adaylığını düşünenleri de uyaran Emin Kahraman, “50 milyon YTL'lik borç yükünün altına girmeyi göze alamayacaklar, bu işe soyunmasın. Yola çıkacakların büyük gelir projeleri ve maddi gücü olması gerekiyor" dedi.

Kulübün her yıl futbolcu ve teknik kadrosuna ortalama 30 milyon YTL ödediğini, diğer giderler olan vergi ve personel masraflarıyla bu rakamın 50 milyonu bulduğunu kaydeden Emin Kahraman, şöyle devam etti:
"Herkes (Borç 50 milyon YTL'mi) diye korkuyor, ama her yıl olan tablo zaten bu. Mali tabloyu sakladıkları gibi bir hava yaratılması anlamsız. Kimseden bir şey kaçırmıyoruz. Zaten Trabzonspor'un önceki gibi 2 değil, tek defteri var. Başkan adaylığını düşünen herkes, kulüpten son tabloyu isteyip alabilir. Gizlimiz, saklımız yok. Başkanlığı düşünenler. bunu göz önüne alarak aday olsun. Projesi ve gücü yoksa, bu işe girmesin. Biz 2 yılda futbolcu satışı ve benzin istasyonuyla bu işi döndürdük. Kongre sonrası için de yeni kalıcı gelirler için çalışmalar yapıyoruz."

"MACERA UÇURUMA SÜRÜKLER"

Bütçenin her yıl 20 milyon YTL açık verdiğini, bunu kapatamayacakların göreve geldikleri takdirde borcun 2-3 yılda 60 milyon YTL'yi bulacağını iddia eden Kahraman, "Bu da kulübün geleceği için çok vahim sonuçlar doğurur. Unutulmasın ki bu borcun yanında Trabzonspor hedefe oynayan bir takım. Birkaç yıldız alayım, derseniz o zaman daha büyük yatırımlara ihtiyacınız var. Başkanlığı düşünenler bunun hesabını da iyi yapsın" dedi.

Kulübün zorluklarla çıkarttığı liderlerini kısa sürede yok etme hastalığı olduğunu da vurgulayan Emin Kahraman, açıklamasını şöyle tamamladı:
"Muhalefetler aslında iktidarın daha iyi işler yapmasını sağlamak için çalışır. Ama Trabzonspor'da eski yöneticiler, yıkmak için uğraşıyor. Bu anlayış Trabzonspor'un altına dinamit koymaktır. Bir yönetim gittiği zaman birlikte gidiyor. Artık bu düzen değişmeli. Bir ekipte çekirdek kadro bir sonraki yönetimle devam ederse, daha iyi olur. Çünkü gelenler, kulübün içini tanıyana kadar en az 1 yıl geçiyor. Ama eski yönetimden isimlerin katılımı, bu geçiş döneminde önemli katkılar sağlayacaktır."

TEK KİŞİDE BİRLEŞELİM

Kongreye 2 ay kalmasına rağmen bir araya gelen eski yöneticilerden Nevzat Şakar, Erol Tuna, Hayrettin Hacisalihoğlu, Bekir Bülbüloğlu, Serdar Bali ve Metin Atasoy, “tek kişi etrafında birleşelim" görüşüne vardı. Erol Tuna, Nevzat Şakar ve Bekir Bülbüloğlu, şu anda başkan adaylığını düşünmediklerini, Hayrettin Hacisalihoğlu ise, “Şartlar uygun olursa, varım“ dediği öğrenildi.

Bu arada başka liste çalışmalarının da sürdüğü kaydedildi. Adayların çokluğu nedeniyle Atay Aktuğ yönetimindeki bazı yöneticilere de yeniden görev alması için teklif yapıldığı bildirildi. Atay Aktuğ yönetiminde basın sözcülüğü yapan İbrahim Şahin'e asbaşkanlık teklif edildiği belirtildi.

"BEŞİKTAŞ'I YENMELİYİZ"

Trabzonspor yönetimi, Beşiktaş maçı öncesi dün akşam son kez toplandı. Toplantıda Beşiktaş maçının çok büyük öneminin olduğunu söyleyen yöneticiler, teknik direktör Ziya Doğan'dan da galibiyet sözü istedi. Yönetimde Beşiktaş yenilgisi halinde futbolculara ceza uygulamasına gidilebilmesi, Ziya Doğan'ın ise masaya yatırılması kararı çıktı.

Toplantıda Ziya Doğan'ın basın toplantısında, "Trabzonspor kendini dünya devi gibi görüyor, ama öyle değil" ve "Üç büyüklerin bütçesinin beşte biri bende olsa herkese futbolun nasıl oynatıldığını öğretirim" sözleri tepkiyle karşılandı. Doğan'dan da bu açıklamaları neden yapma gereğini duyduğuna dair bir rapor istendi.

Beşiktaş maçı için galibiyetten başka bir şey düşünmediklerini savunan yöneticiler, olası bir galibiyette ise futbolculara ekstra bir ödeme yapmayı düşünmediklerini söylerdiler.

Başkan Nuri Albayrak'ın katılmadığı toplantıda başkan yardımcıları Aydın Pişiren ve Muzaffer Ermiş'in, “Stat projesinde sona yaklaştık. Bir hafta sonra bu projeye hayata geçecek“ açıklaması, gergin ortamın yerini bir anda neşeli bir havaya bıraktığı öğrenildi.

DOĞAN'IN KOZU CEYHUN

Beşiktaş karşısına hücum ağırlıklı bir kadroyla çıkmaya hazırlanan Ziya Doğan'ın en büyük kozu geçen hafta oynanan Kasımpaşa maçında oyundan alındığı gerekçesiyle kendisine tepki gösteren Ceyhun olacak. Ceyhun'dan Beşiktaş maçında takıma ağabeylik yapmasını isteyen Ziya Doğan, Kasımpaşa maçındaki savunma dörtlüsünü ise korumayı düşünüyor. Orta sahada revizyona gidecek olan Ziya Doğan'ın Kasımpaşa maçında bekleneni veremeyen Serkan-Hasan ikilisini yedek kulübesine oturtup Hüseyin-Ayman ikilisine görev verebileceği bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler