« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor'u ayağa kaldırdık

Görevde bulunduğu 1 yılı değerlendiren Özkan Sümer, ‘‘Enkaz haline gelen kulübü ayağa kaldırma yolunda önemli mesafeler katettik’’ dedi.

Adnan SUNGUR / (DHA)
SON GÜNCELLEME
Trabzonspor'da, Mehmet Ali Yılmaz'dan sonra başkanlık koltuğuna oturan Özkan Sümer, 31 Aralık tarihinde 1 yılı geride bırakacak. Görevde bulunduğu 1 yılı değerlendiren Sümer, ilginç açıklamalar yaptı. ‘‘Saha sonucu açısından belki hayal kırıklığı yarattık ama enkaz haline gelen kulübü ayağa kaldırma yolunda önemli mesafeler katettik’’ diyen Özkan Sümer şöyle devam etti:

‘‘Uzun yıllar kulübün içindeydim. Trabzonspor'un adım adım yok olmaya doğru gittiğini görüyordum.

ÜRKÜTÜCÜ TABLO

Başkanlığa seçildikten sonra karşılaştığımız tablo daha da ürkütücüydü. Deyim yerindeyse, 'Uçan kuşa borcu olan' bir Trabzonspor ile karşılaştık. İyi niyetle yapılan onca büyük transferlere ve harcanan paralara rağmen sahada da sonuç hüsrandı. Bir çok projeyi hayata geçirdik. Ayağımızı yorganımıza göre uzattık. Tüm transferlere harcadığımız para 5 milyon dolar civarında seyretti. İlkelerimizden taviz vermedik. Kendi kendine yeten bir kulüp olmak istiyoruz. Kendi öz değerlerini sahaya sürebilen ve onlarla birlikte başarıyı yakalayan bir kulüp olacağız. Altyapımızdan yeni yeni yıldızlar yetiştirmek görevimizdir.’’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler