« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonsporlular rahat olsun

F.Bahçe’yi konuk edecek Sivasspor’un hocası Çalımbay, açık konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

“En iyi şekilde mücadele edip şaibeye yer bırakmayacağız” diyen Rıza Çalımbay sarı lacivertlilere 8 bin bilet ayrılmasını eleştiren Trabzonsporlular’a ise “Bu maçı sizinle oynasaydık, size de aynı yeri ayırırdık” cevabını verdi.

SPOR Toto Süper Lig’de 2010-2011 sezonunun şampiyonunu belirleyecek maçta F.Bahçe’yi konuk edecek olan Sivasspor’un teknik patronu Rıza Çalımbay, bu kritik karşılaşma öncesi endişeleri bulunan Trabzon camiasına önemli mesajlar gönderdi.
Şaibeye yer yok
Lig TV’ye konuşan Çalımbay, F.Bahçe maçında en ufak bir şaibeye yer vermeyeceklerinin altını çizerek, “Takım olarak sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Trabzonsporlular rahat olsun; bu maç sahada bitecek” dedi.
Fenerbahçe’den puan almak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını vurgulayan Rıza Çalımbay, “Aslında lig bizim için iki hafta önce kümede kalmayı garantileyince bitmişti. Takımızda dünyanın dört bir yanından yabancı futbolcular var. İstesem onlara izin verip ülkelerine gönderirdim. Ancak şampiyonluk yarışının kaderini belirleme gibi bir sorumlulukla karşı karşıya kalınca kimseye izin vermedim. Kendi sahamızda F.Bahçe’ye yenilmek istemiyoruz” diye konuştu.
Buca örneği
F.Bahçelilere 8 bin kişilik yer ayrılmasını eleştiren Trabzon’a cevap veren Çalımbay, “Bizi eleştirenlere, iki maçı hatırlatmak istiyorum... Buca-F.Bahçe maçını 60 bin, Buca-Trabzon maçını ise 40 bin kişi seyretti. Bunların yüzde 90’lık bölümü F.Bahçe ve Trabzon taraftarlarıydı. Son maçımız Trabzon’la oynansaydı, aynı kapasiteyi  Trabzonspor’a da ayırırdık” ifadesini kullandı.

33 haftanın diyetini ödemeyiz

SİVAS’ta pazar günü Süper Lig’in şampiyonunu belirleyecek maç öncesi çıkan spekülasyonlara cevap veren Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, “Kimse, 33 haftanın diyetini bize ödetmeye kalkmamalıdır” dedi. Hafta sonu oynanacak karşılaşma ile ilgili tribünlerin yüzde 5’lik bölümünden fazlasının Fenerbahçe’ye tahsis edilmesi ile ilgili eleştiriler üzerine Başkan Otyakmaz, mücadelenin sadece futbol maçı olmaktan ziyade sosyo-ekonomik açıdan da kent için önem taşıdığını vurguladı.

O pankartı şimdi mi hatırladılar?

RIZA Çalımbay, Beşiktaş’ın başında iken F.Bahçe’ye karşı oynadıkları bir maçta sarı lacivertli taraftarların açtığı “Rıza Efendi 2 ekmek bir süt” yazılı pankartı hatırlatan Trabzonsporlular’a sert çıktı. Çalımbay, Radyospor’a yaptığı açıklamada, “O pankart açıldığı zaman neden tepki göstermediler? O maçtan sonra sahip çıksalardı! Bahsettikleri maçtan sonra Cumhurbaşkanı, Başbakan aradı. O zaman tepki göstermediler de şimdi bu maç gelince hatırlıyorlar. Ayrıca o pankart tüm Fenerbahçe camiasına mal edilemez. Zaten pankartı asanlara, Fenerbahçe’yi 4-3 yenerek gerekli dersi verdik” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz