« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonsporlular Bursa'ya gitmeyecek

Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Bekir Kodalak, böyle bir ortamda Süper Lig maçlarının oynanmamasını istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kodalak, beraberindeki dernek üyeleriyle birlikte Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde yaptığı açıklamada, Türk milletinin çok zor günler geçirdiğini belirterek, şehit olan polislere ve askerlere Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diledi.
Türk milletinin, 5 polisin ardından, 24 askerin şehit oluşunun büyük üzüntüsünü yaşadığını ifade eden Kodalak, futbolseverler olarak bu ruh haliyle statlara gidip, takımlarını destekleyecek durumda olmadıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:
“Trabzonspor Taraftarlar Derneği olarak bizler, Trabzonspor'umuzun, Bursaspor ile yapacağı maç için Bursa'ya yapacağımız organizasyonu iptal ettiğimizi, bu ruh haliyle Bursa'ya gidemeyeceğimizi spor kamuoyuna duyurmak istiyoruz. Futbol Federasyonunun şehitlerimiz için lige bir hafta ara vermemesini, birer insan ve sporseverler olarak kınıyor, protesto ediyoruz. Futbol Federasyonu yetkilileri, bu elim olaylardan hemen iki gün sonra statlara kendileri gidip maç izlesinler, bizler taraftar olarak, en azından şehitlerimize saygımızı böyle gösteriyoruz.”

Kodalak, Trabzon'da kalacaklarını, Bursa maçında takımlarına başarılar dilediklerini ifade ederek, “Biliyoruz ki hem bizim futbolcularımız hem de Bursasporlu futbolcular bizimle aynı ruh halindedir. Onların da kendilerini maça konsantre etmeleri çok zor olacaktır, bunun bilincindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar Türk milletimizin başı sağ olsun diyor, saygılar sunuyoruz” diye konuştu.

Kodalak, şike soruşturması kapsamında yürütülen davanın sonucuna ilişkin, Futbol Federasyonunun alacağı kararı lig sonuna bırakması gibi bir durumda haklarını arayacaklarını, ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler