« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonsporlu taraftarlardan protesto

Taksim Meydanı'nda toplanan bir grup Trabzonsporlu taraftar, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a tepki gösterdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Taksim Meydanı'nda bir araya gelen taraftar grubu, Cumhuriyet Anıtı'nın önünde Aziz Yıldırım, TFF ve Süper Lig'in yayıncı kuruluşu aleyhine tezahüratta bulunarak döviz açtı.

Bu sırada gruptan anıta çıkan bir kişinin Fenerbahçeli olduğunu öne süren gruptaki bazı kişiler, bu kişiyi indirerek darbetti. Grubun elinden kaçarak bir otelin altında bulunan kafeye sığınan kişinin peşinden giden bazı taraftarlar, polis ekiplerince durduruldu.

Daha sonra Cumhuriyet Anıtı'nın önünde grup adına yapılan açıklamada, Trabzonspor'un şampiyon olamamasında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım ile TFF arasında yürütülen politikaların etkili olduğu öne sürüldü.

Geçmiş sezonlardan örnekler verilen açıklamada, “Geride bıraktığımız sezonda bir kez daha gördük ki şampiyonluk sadece onurlu mücadele ve alın teriyle kazanılmıyor. Uzun, yorucu ve bir o kadar da heyecanlı bir sezonu geride bırakırken yönetmekte oldukları kurumun haklarını savunmaktan aciz kalan ve hakkımız gasbedilirken bu olanlar karşısında sessiz kalan Trabzonspor yönetimini daha duyarlı olmaya çağırıyoruz” denildi.
Grup, açıklamanın ardından horon teptikten sonra olaysız dağıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler