Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor'la görüştüm ama...

Hürriyet'te dün çıkan bir haber gündeme bomba gibi düştü.

Funda Ayaz
SON GÜNCELLEME

FENERLİSİN DEDİLER VAZGEÇTİLER

Bilindiği gibi Hırvat Sokota'nın görevi bırakmasının ardından Trabzonspor antrenörsüz kaldı.

Bunun üzerine Altar Tunçkol'un Trabzonspor Erkek Basketbol Takımının başına getirildiği fakat Fenerbahçeli olan teknik direktörün bordo mavili takımın aleyhine yazdıkları nedeniyle görevden alındığı yazılmıştı.

Peki neydi bu olayın aslı?

Bunu öğrenmek için Altar Tunçkol'u aradım. Medyada çıkan haberlere üzülen Tunçkol olayların gerçek yüzünü hurriyet.com.tr'ye anlattı.

"Trabzonspor'la görüştüğüm doğrudur fakat imza atıldı haberleri tamamen yalandır. Medyada Twitter'da yazdıklarım nedeniyle işimden olduğu yazıyor. Zaten imza atmadım ki görevden alınayım. Twitter'da yazdıklarıma gelirsek orası zaten herkesin geyik yaptığı bir ortam. Evet Fenerbahçeliyim bunu da hiçbir zaman saklamadım. Ki zaten baba tarafım Trabzon Tonya'lı. Benim Trabzonlulara karşı olmam gibi bir durum yok. Ben şahsen şampiyonluk yarışında Fenerbahçe'nin üzerine çok gelindiğini düşündüm ve yazdım. Daha önce Fenerbahçe'nin aleyhine de yazılar yazdım ama kimsenin bu ilgisini çekmedi. Trabzonspor'da çok iyi oynadı ama kıl payı şampiyonluğu kaçırdı. Ayrıca twitter'dan benim Trabzon'a küfür ettiğimi de söylediler. Bu asla doğru değildir. Ben spor adamıyım asla böyle sözler söylemem. Trabzonluların bu küfürlerine dayanamayıp hesabımı da kapattım."

Altar Hoca ile görüştükten sonra Trabzonspor Basketbol Takımının Genel Direktörü Doğan Hakyemez'e ulaştım ve o da Altar Tunçkol'un söylediklerini destekleyen cümleler sarf etti.

Hakyemez ise;

" Medyada bazı kişiler Altar Tunçkol'u başantrenörlüğe getirdi daha sonra da görevden aldı. Evet Altar Hoca ile görüştük fakat asla imza atılmadı. Yani basında çıkan haberlerin doğruluğu kesinlikle yoktur.Ben zaten birçok antrenörle görüşüyorum. " dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz