Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor'dan kanser araştırmalarına destek

Trabzonspor'un lisanslı ürünlerini satan TS Club'ın, Trabzonspor aşığı olan merhum sanatçı Kazım Koyuncu anısına hazırlattığı tişörtlerden elde edilen gelir, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Trabzon Şubesi'ne bağışlandı.

TRABZON (DHA)
SON GÜNCELLEME

Kampanya sonucu hazırlanan bağış çeki Asbaşkan Nevzat Şakar tarafından Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Ana Bilim Dalı Başkanı ve Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Trabzon Şubesi Başkanı Prof. Dr. Yavuz Özoran'a teslim edildi. İlk defa böyle bir destek aldıklarını belirten Prof. Dr. Özoran, "Trabzonspor'un sosyal sorumluluk projelerine verdiği destek takdire şayan. Trabzonspor hem şehrimiz hem de ülkemiz için çok önemli bir kurum. Bizlere verdiği destek de oldukça sevindirici. Bu tutumundan dolayı kulübümüze teşekkürlerimizi sunarız" dedi.

Asbaşkan Nevzat Şakar da Trabzonspor'un kamu yararına olan sosyal sorumluluk projelerine geçmişten beri destek verdiğini belirterek, şunları söyledi:
"Öncelikle bu kampanyaya destek veren taraftarlarımıza, ardından da Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Trabzon Şubesi'ne yaptıkları değerli çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. Trabzonspor Kulübü olarak bundan sonra da bu tarz projelere imkanlar ölçüsünde maddi ve manevi destek vermeye devam edeceğiz. Ayrıca kampanyaya ilham veren Kazım Koyuncu'yu bir kez daha saygıyla anıyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun."

2 Nisan'da satışa sunulan tişörtlerin tasarımında, 25 Haziran 2005'te kanserden hayatını kaybeden şarkıcı Kazım Koyuncu'nun fotoğrafı ve Trabzonsporluluğunu anlattığı, "Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı" cümlesi kullanıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz