« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Trabzonspor'dan daha iyi takımlar var'

Turkcell Süper Ligi'nde, dün sahasında Sivasspor ile golsüz berabere kalan Trabzonspor'da, teknik direktör Vahid Halilhodziç, ligde üçüncülük hedefleri için ellerinden geleni yapacaklarını, ancak Trabzonspor'dan daha iyi takımların olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Halilhodziç, Trabzonspor'un kalitesini ve zayıf yanlarını iyi bildiğini belirterek, “Ama bazı gerçekleri kimse görmek istemiyor. Ben de onun için konuşmayacağım. Üçüncülük hedefi için elimizden geleni yapacağız, ancak Trabzonspor'dan daha iyi takımlar var. Bunu görmek istemeyen varsa kendi sorunu” dedi.

Hafta içinde Yunanistan'ın Iraklis takımından teklif aldığı yönünde çıkan haberlerle ilgili olarak da Halilhodziç, “Hiçbir takımı küçümsemek istemem, ama benim hoca olarak çok daha büyük hedeflerim var. Şu anda böyle bir şey ile ilgilenmiyorum. Sadece Trabzonspor'u düşünüyorum” diye konuştu.

Avrupa Kupaları'na katılmanın Trabzonspor için büyük bir başarı olacağını kaydeden Halilhodziç, şöyle konuştu:
“Kulüp içerisinde ve dışarısında olup bitenlerden sonra bu takım bir çıkış içinde. Sonuçlar da bunu gösteriyor. Devre arasında çok şey değiştirdik. Kulüp bu değişikliklerde para kazandı diyebiliriz. O yüzden şu anda takımın toparlanması lazım. Lee, Yattara, Djokaj, Szmykowiak, Fatih, fizik olarak istenilen seviyede değiller. Bunlar Trabzonspor'un oyun kalitesine katkı sağlayan oyuncular, ama ne yazık ki tam olarak fiziksel ve yarışmacı formda değiller.”

Ligin 25. haftasındaki Galatasaray maçı öncesi cezası sona erecek olan Gökdeniz'den uzun bir aradan ve yaşadığı olaylardan sonra çok şeyler beklemenin zor olduğunu ifade eden Halilhodziç, şöyle konuştu: “Ama Sivasspor maçında onun tipinde birebir de adam eksilten, alan kat eden oyuncu eksikliği hissettik. Başladığı zaman ne kadar verebileceğini şimdiden söylemek zor. Uzun ara vermesi onda izler bırakacaktır. Trabzon'da olup biten olaylar da onu biraz etkileyebilir, ama tabii ki onun gelmesi de bizim hücumsal gücümüzde kaliteli katkı demektir. Umut ediyorum ki onun da Trabzonspor'un yukarıya tırmanışında katkısı olacaktır. Bunu yakında göreceğiz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz