GeriSpor Trabzonspor'da seçim günü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Trabzonspor'da seçim günü

Trabzonspor Kulübü’nün olağan genel kurulu başladı. Genel kurulun divan başkanlığına, Cengiz Çebi seçildi.

Kulüp başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın gelmediği genel kurula, başkan adaylarından Ümit Celal Özgür, Özkan Sümer ve eski başkanlardan Faruk Özak, Sadri Şener, Ahmet Celal Ataman ve teknik direktör Giray Bulak da katıldı.

TAHMİNİ BÜTÇE ONAYLANDI

kurulda, kulübün 19.8 triyonluk tahmini bütçesi oy çokluğuyla kabul edilirken, denetleme ve yönetim kurulu faaliyet raporları da ibra edildi.

Bordo-mavili kulübün yönetim kurulu faaliyetlerinin, kulüp genel sekreteri Bülent Akyazıcı’nın okumasının ardından, kulüp eski başkan yardımcılarından Ali Kemal Aktürk, faaliyet raporlarına büyük eleştiriler getirdi.

Aktürk, yönetim kurulu faaliyetlerinin Trabzonspor gibi büyük bir kulübe yakışmadığını savunarak, "Bu yönetim, Trabzonspor’a hiçbir şey vermemiştir. Ben bu yönetimle daha önce 4 ay gibi bir dönemde çalışmıştım. Yönetimin başarılı olamayacağını görerek de istifa etmiştim" dedi.

Yönetim kurulu üyesi Mustafa Erdem ise kongrede oyunu Mehmet Ali Yılmaz’a vereceğini belirterek, "Başkan Yılmaz ile 2 yıl birlikte çalıştım. Onun maddi ve manevi gücünü gördüm. Ben başkanın yeni bir yönetimle seçime girmesini isterdim. Başkanlık para işidir. Mehmet Ali Yılmaz’a bu camianın ihtiyacı vardır. Başkan Yılmaz’ın içinde yer aldığım listeyi, başkana verilen oyların ikiye bölünmemesi içinde geri çektim" diye konuştu.

SÜMER: "TRABZONSPOR'UN PATRONA DEĞİL BAŞKANA İHTİYACI VAR"

Trabzonspor Kulübü başkan adaylarından Özkan Sümer, Trabzonspor’un kimsenin cebine sığmayacak büyük bir kulüp olduğunu söyledi.

Özkan Sümer, genel kurulda yaptığı konuşmada, hiç kimsenin tek başına kulübe sahip olamayacağını da belirterek, "Bunun dışındaki her düşünce sağlıksız bir düşüncedir. Başkan Mehmet Ali Yılmaz’ın yaptığı hizmetlere değer verdiğimizi daha önce söyledik. Ancak Trabzonspor, bütünlüğü sağlamak zorundadır. Trabzonspor’un patrona değil, başkana ihtiyacı vardır“ dedi.

Olağan genel kurul öncesi Trabzon’da garip olaylar yaşandığını, kendisinin ise sözlü olarak saldırılara maruz kaldığını anlatan Sümer, "Bana her türlü saldırı yapılsın, ancak bu saldırılar Trabzonspor düşmanlarına yaptırılmasın. Ayrıca ben ne yaptım? Trabzonspor başkanlığına adaylığımı koymam suç mu? Trabzonspor’u sevmek ve ona hizmette bulunmak cezayı mı gösterir?“ diye konuştu.

Öte yandan, başkan adaylarından Özkan Sümer ve Ümit Celal Özgür’ün listeleri yanında, kulüp asbaşkanı Hikmet Onur tarafından hazırlanan ve kulüp başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın da içinde yer aldığı bir liste de seçime giriyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle