« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor'da neler oluyor

İNANIN kimse bilmiyor. Ne yapmak istedikleri de belli değil. Sayın Hacıosmanoğlu seçimi kazandıktan sonra, konuşma zamanı değil, iş zamanı demişti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

Ama anlaşıldı ki seçim öncesinde fazla bir hazırlık yapmamışlar. Teknik heyeti değiştirdiler ancak değiştiriş tarzları hiç etik değil.
Sportif direktör en başından belliydi ama sonra değişti. Yeni yönetim içinde de çatlak sesler var. Yani doğru dürüst planlarının olmadığı ortaya çıktı. Daha önlerinde dağlar kadar sorun var ama henüz icraat yok. İşin garip tarafı kimseden de doğru dürüst bilgi alamıyoruz. İbrahim Hacıosmanoğlu’nu onlarca kez aradım ama bir türlü ulaşamadım veya geri dönüş olmadı. Ondan sonra da ayırım yapıyorsunuz ve İstanbul basını diye bir kavram ortaya koyuyorsunuz. Unutmayın en çok Trabzonspor taraftarı İstanbul’da.

BELİRSİZLİK VAR

Daha Trabzonspor’un yeni sezon için ne zaman toplanacağı, kampı nerede yapacağı, kimlerin gideceği ve kimlerin geleceği belli değil. Diğer şampiyonluğa oynayan takımlar her gün kadrolarını güçlendirmeye devam ediyorlar. Nedense Trabzonspor’da hareket bile yok. Şunu anlayabilirim, çıkarsın ve “Trabzonspor’un hedefi kendi yağı ile kavrulmaktır. Kimse bu sezon şampiyonluk beklemesin” dersin anlarım. Ama bu da söylenmiyor. Tuhaf bir tutum içindeler. Taraftar çok uzun zamandır hedeflere koşan ve yarışmacı bir takım bekliyor. Eğer büyük takımsan, büyük düşünmek ve öyle de hareket etmek zorundasın.
Trabzonspor’da yeni bir sayfa açmanın zamanı geldi. Başkan ve teknik heyet değişti şimdi sıra futbolcularda. Mevcut kadro ile hedeflere koşulamayacağı belliydi ama sonunda anlaşıldı. Şimdi yapılacak iki iş var. Birincisi, eğer kendi yağım ile kavrulayım dersen, kadroyu fazla bozmadan yoluna devam edeceksin ki öyle de gözüküyor. İkincisi ise yarışmacı ve hedeflere oynayan bir takım olacaksan yapılacaklar belli. Öncelikle yabancı kadrosunun tamamına yakınını göndereceksin. Yerlilerin içinden de iyi bir eleme yapacaksın. En az iki yıldız oyuncuyu da kadroya katarak hedeflerini belirleyeceksin. Haydi, konuşma değil icraat zamanı...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler