« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor'da kritik günler

Beşiktaş karşısında etkili bir oyun ortaya koymasına karşın sahadan 2-0 mağlup ayrılan Trabzonspor'da kritik saatler yaşanıyor.

Yunus Emre SEL / TRABZON (DHA)
SON GÜNCELLEME

Yönetim dün gece yaptığı toplantıda devam etme kararı aldı ancak camiadaki bazı isimlerin Aralık ayındaki Olağan Genel Kurul'a seçim maddesini ekletmek istediği öğrenildi.

Turkcell Süper Lig'in 12. haftasında Beşiktaş'a kendi sahasında 2 - 0 mağlup olan Trabzonspor'da moraller bozuldu. Karşılaşma sonunda taraftarların istifa tezahüratları karşısında ikinci bir şok yaşayan bordo - mavili yönetim, bir durum değerlendirmesi yaptı. Maç sonrası yapılan bu toplantıda bordo - mavili yönetim içerisinden bazı isimlerin, "Artık devam etmenin bir anlamı yok" dediği iddia edildi.

Ancak yönetimdeki bazı kilit isimlerin, "Şu anda bırakıp kaçmak olmaz. Daha sağlam kafayla bu konu hakkında karar verelim" dediği iddia edildi. Yönetimin dün gece saat 02.00'ye kadar yaptığı toplantıda Teknik Direktör Hugo Broos'un gönderilmesi dahil bir çok konunun gündeme geldiği ancak net bir karar çıkmadığı da belirtildi. Bu arada camiadaki bazı isimlerin ise Aralık ayında yapılacak olan Olağan Genel Kurul'a seçim maddesi ekletme taraftarı olduğu öğrenildi.

YENER: "DUYGUSAL DAVRANMADAN GEREKEN NEYSE YAPILACAK"

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener ise yaptığı açıklamada istifa kararı almadıklarını belirterek, "Dün akşam futbolun adaletsizliğini gördük. Ama sorumlu kişiler duygusal davranmadan gereken neyse onu yapmalı. İyi bir kadromuz var. Dün gece klasik maç sonu toplantılarımızdan birini yaptık. Başkanımız bu maçın hakkının bu olmadığını söyledi. Ama şu anda alınmış bir istifa kararı yok" diye konuştu. Yener, taraftarların Fatih Tekke'ye yönelik tezahüratlarının futbolcuları olumsuz etkilediğini de belirterek, "Fatih Tekke bizim evladımız ama şu anda onun ismini bağırmak bize bir şey kazandırmak. Çünkü istesek de şu an onu alamayız. 12. adamımız takımdaki futbolculara sahip çıkmalı" diye konuştu.

ALİOĞLU: "KENDİMİZE YENİ BİR YOL HARİTASI ÇİZECEĞİZ"

Bordo - mavili takımın Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu da, yönetim olarak yeni bir yol haritası çizeceklerini ifade ederek, "Her maçtan sonra olduğu gibi bu maç sonrasında da yöneticiler olarak bir araya geldi ve kendimize yeni bir yol haritası çizdik. Bu maçtan gerekli dersleri çıkarmalıyız. Trabzonspor büyük kulüptür, toparlanıp tekrar üst sıralara doğru yükselişe geçeceğiz. Yönetim hakkında istifaya yönelik haberler tamamen spekülatiftir" dedi. Alioğlu, maçta yakalanan gol pozisyonlarına da dikkat çekerek, "Gol atma konumundaki oyuncularımız kendi davranışlarını tekrar gözden geçirmeli" şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz