« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor'da hakeme öfke dinmiyor

Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe'ye sahasında 1-0 yenilen Trabzonspor'da, karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım ve yardımcılarının yönetimine tepki sürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu yaptığı açıklamada, maçtan önce hakem konusunun gündeme geldiğini belirterek, “Biz hakem hatalarının gündeme geldiği bir maç değil, oynanan futbolun, neticenin ve futbolcu performansının konuşulduğu bir maç olmasını istediğimizi söylemiştik” dedi.

Kendilerine hakem konusunda maç öncesi uyarılar geldiğini ifade eden Hacısalihoğlu, “Maalesef bu şüpheleri doğru çıkarttı. Buradaki kararları hata olarak değerlendirmek çok zor, çok iyi niyetli yaklaşım olur. 3,5 metre ofsayt olmayan pozisyonda yanlış karar vermenin adının hata olmaması lazım. Tahmin ediyorum ki bundan Merkez Hakem Komitesi de rahatsızdır. Birçok spor kamuoyu da rahatsızdır. Ancak bu yıl bunlar çok oluyor. Her takımı da rahatsız ediyor” ifadelerini kullandı.

YATTARA'YA AMELİYAT YOLU

Öte yandan Trabzonspor'da kontrolden geçmek için İngiltere'ye giden İbrahima Yattara'nın ameliyat edilmesinin gündemde olduğu bildirildi.

Sağ ayak bileğindeki sakatlığı geçmeyen Gineli oyuncunun Belçika'da bulunduğu ve alınacak rapora göre de yönetim kurulunun bir değerlendirme yapacağı belirtildi.

Yattara'nın ameliyat olması halinde bu sezonu büyük olasılıkla kapatacağı kaydedildi.

BASINA KAPANDI

Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe'ye sahasında 1-0 yenilen Trabzonspor, Ziraat Türkiye Kupası'nda 23 Aralık Çarşamba günü Galatasaray ile deplasmanda yapacağı maçın hazırlıklarını basına kapalı olarak gerçekleştirecek.

Bu akşam ve yarın kendi tesislerinde gerçekleştireceği antrenmanlarla hazırlıklarını tamamlayacak olan Karadeniz ekibi, daha sonra İstanbul'a gidecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz