« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor'da futbolcuyla poz vermek yasaklandı!

Hamburg’lu Tolgay transferinde hayal kırıklığı yaşayan Trabzon Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, bundan sonraki transfer çalışmalarının büyük gizlilik içinde yürütülmesi ve tamamlanan transferlerle dahi fotoğraf çektirilmemesi talimatını verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TOLGAY Arslan transferinde mutlu sona ulaşamayan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, oyuncunun menajerini de suçlayarak, “Tolgay’ın 4 senelik maliyeti bize 15 milyon Euro’ya gelecekti. Hayırlısı oldu. 2-3 transferimiz daha olacak. Bundan sonra isim de fotoğraf da görmeyeceksiniz” dedi. Beyaz TV’ye konuşan İbrahim Hacıosmanoğlu şunları söyledi.
“Gurbetçi futbolcuyu 4-5 aydır takip ediyorduk. Gerek babasıyla, gerek oyuncuyla ara ara görüşmelerimiz oldu. Hocamız ve CEO’muz defalarca konuştu. Eşininin ikna edilmesi lazımdı, o da ikna oldu. Ersun Yanal’a jest olsun diye akşam kalktık gittik. Tolgay ile yediğimiz yemekte hanımı da oradaydı. Konuşmuş ve anlaşmıştık.”

‘Onların etik davranmalarını beklerdim’

”AHMET Bey’i (Çebi) aradım. Tolgay Arslan’la biz ilgileniyoruz, sizin de adınız geçiyor. Bize yardımcı olursanız gerçekten mutlu olurum” dedim.
Ahmet Bey bana, ‘Başkanım, Tolgay Arslan konusuna dış transferlere bakan arkadaş ilgileniyor. Ama ben, bu transferin gerçekleşmemesi adına elimden ne geliyorsa yapacağım, yalnız aramızda kalsın’ yanıtını verdi.
Bu konuşma sonrası etik davranmalarını beklerdim. Sonuçta transferi kapattık ve geri döndük, geldik.”

‘Ağaoğlu’na ne zaman gitsem parayı aldım’

”BURASI borsaya açık bir şirket. Biz geçen sene, sene başında 28-29 milyon Euro’ya yakın transfer yaptık. Bunun karşılığında 15 milyon Euro’luk oyuncu sattık.
Sow transferinde kimin nasıl aldığı belli, 4 milyon ondan falan. Ailemizin büyüğü Ali Ağaoğlu, ne zaman gitsem istediğim kadar parayı aldım. Erdoğan Bayraktar da Yaşar Kaptan gibi bir büyüğümüzdür.
O da yardım etmiştir. Ayrıca sermaye artırımından Trabzonspor’a karşılıksız 38 milyon lira girmiş para var.”


Bunları da Beğenebilirsiniz