Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor'da çözüm Stepanov

Trabzonspor yönetimi, maddi sorunları çözmenin yolunu buldu. Daha önce gelen tepkileri aldırmadan Fatih Tekke'yi satarak borçları kapatan yönetim, şimdi de Milan Stepanov'u satarak futbolcuların peşinatını ödeyecek.

Yunus Emre SEL / TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Geçtiğimiz sezon paraya sıkışan ve bu parayı Fatih Tekke’yi 7.5 milyon euro karşılığında Rusya’nın Zenith takımına satarak karşılayan yönetim, aynı taktiği yeni sezon öncesi de uyguladı. Futbolculara önümüzdeki hafta içerisinde 8 trilyonluk ödeme yapması gereken yönetim, bu parayı Fatih Tekke gibi Milan Stepanov’u satarak karşılayacak.

Porto kulübünden 3.5 milyon euro alacak olan yönetim, borcun tamamını bu şekilde kapatmayı planlıyor. Trabzonspor taraftar sitelerinden Bordomavi.net ise yönetime tepki göstererek, “Futbolcuların hepsini satın” diye açıklama yaptı.

TOLGA’YA TEPKİ

Teknik direktör Ziya Doğan’ın istediği Tolga Seyhan’la pazartesi günü bir görüşme yapması beklenen yönetimin, transferi resmileştirmesi bekleniyor. Tolgan’nın bonservis bedelinin olmayışının bu transferin gerçekleşmesinde en önemli etken olduğu öğrenildi.

Öte yandan Tolga’nın transferi Trabzon’da tepkiyle karşılandı. Geçmişte Trabzonspor’da artık verimli olamayacağını belirterek gitmek isteyen ve Shaktar Donetks’e transfer olan Tolga’nın yeniden Trabzonspor’a alınmasının gereksizliğini savunan bir grup eski yönetici ve taraftarın, teknik direktör Ziya Doğan’ı ve yönetimi protesto edeceği belirtildi.

Teknik direktör Ziya Doğan’ın gençleri değil, eskiden birlikte çalıştığı tecrübeli futbolcuları takıma kazandırmaya çalıştığını söyleyen taraftarlar, “Ufukhan kiralanıyor, Stepanov satılıyor, Cem yollanıyor, yerlerine yaşlanmış ve futboldan beklentisi olmayan isimler alınıyor. Böyle mi başarı gelecek” diyerek tepkilerini ortaya koyuyorlar.

JEFFERSON’UN YERİNE ARAYIŞ BAŞLADI

Daha önce transferi kapattığı açıklayan Trabzonspor’da yönetim, Milan Stepanov’un Porto’ya gitmesi, Ufukhan’ın Denizlispor’a kiralanması ve Jefferson’un da takımdan ayrılmak istemesinin ardından arayışlara başladı.

Özellikle takıma kaliteli bir kaleci kazandırmak için uğraşan bordo mavili yönetim gözünü Avrupa’ya dikti. Teknik direktör Ziya Doğan’ın sunduğu rapor doğrultusunda arayışlarını sürdüren yönetimin, İtalya ve Almanya’da bazı görüşmeler yapacağı öğrenildi.

Bonservisi elinde olan kaleci arayan yönetimin, bu görüşmelerden olumlu sonuç alamaması durumunda Paraguay Milli Takım kalecisi Bobadilla ile yeniden temaslara başlayabileceği belirtildi. Sakaryaspor kalecisi Martinez’in sakatlanması ve fiyatının yüksekliği ise bu transferin tamamen kapanmasına neden oldu. Ancak teknik direktör Ziya Doğan’ın Martinez’in transferi konusundaki ısrarının sürdüğü öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler