Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor'da Afrikalı krizi

Trabzonspor yönetimi, kadrosunda bulundurduğu 4 Afrikalı futbolcu Song, Sylva, Yattara ve Tjikuzu'yla ciddi sorunlar yaşıyor. Bu futbolculardan beklenen verimi bir türlü alamayan teknik heyet ve yönetim, Afrikalı futbolcu konusunda radikal kararlar almayı planlıyor.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor bu sezon Afrikalı futbolcularıyla ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bordo - mavili takımda Gineli futbolcu Ibrahima Yattara'nın sezon başı kampında sakatlanması ve uzun süre iyileşmemesiyle başlayan süreçte, Nabimyalı futbolcu Razundara Tjikuzu ülkesinin milli takım kampından geç kaldığı için 60 bin TL para cezasına çarptırıldı ve 8 haftadır kadroya giremiyor.

Bu süreçte Kamerunlu futbolcu Rigobert Song'un menajeri ise kulüpten ödemelerin geç yapıldığını bahane ederek aradaki faiz tutarını talep etti.

Son olarak da Senegalli kaleci Tony Sylva'nın paraların geç ödenmesinden şikayet ederek yönetimi suçlayıcı açıklamalar yapması ipleri iyice gerdi.

Afrikalı futbolcular konusunda radikal kararlar almayı planlayan bordo - mavili yöneticiler, "Avrupa'dan aldığımız futbolcular çok daha ucuza oynuyor ve oldukça uyumlular.

Alanzinho ve Colman da hiçbir zaman sorun çıkarmadı. Ama artık Afrikalı futbolcular sinirleri zorluyor" şeklinde görüş birliğine vardı. Yönetimin, ara transfer döneminde özellikle Afrika kökenli futbolcular konusunda radikal kararlar almayı planladığı öğrenildi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler