« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor'a sayı kralı

Beko Basketbol Ligi’ne yükselen Trabzonspor Basketbol Takımı 1. Lig’de başarıya koşmak için transfer çalışmalarına başladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye Basketbol İkinci Ligi’nde şampiyon olan ve 1. Lig’e yükselen Bordo Mavili ekip, kadrosunu güçlendirmek için Amerikalı oyuncu Derrick Obasohan’ı renklerine kattı. 18 Nisan 1981 Houston doğumlu ve 1,99 boyunda olan Derrick Obasohan, sırasıyla;
 
 2004 - 2005 sezonunda Etzella Ettelbruck,
 2005 - 2006 sezonunda Verviers-Pepinster,
 2006 - 2007 sezonunda Hyères Toulon
 2007 - 2009 sezonunda Strasbourg
 2009 - 2010 sezonunda Hyères Toulon takımlarında forma giydi.
 
Derrick Obasohan  mesafe tanımayan şutlarıyla takımına katkıda bulunurken , kariyerine yeni bir halka ekleyerek Fransa 1. liginin sayı kralı oldu.

2009-2010 sezonunu 30 maçta ortalama 34 dakika oynayan ve  19,8 sayı atan Derrick Obasohan %37 lik 3 sayı isabeti ile  rakipleri tarafından tutulması zor bir oyuncu oldu . Ayrıca %81 lik faul atış isabeti ile de rakiplerinin korkulu rüyası oldu.
 
Beko Basketbol Ligi’nde ses getireceğinin sinyalini veren Trabzonspor Basketbol Takımı'nda başkan Saner Ayar, yaptıkları transferlerle Beko Basketbol  Ligi'nde önemli başarılar elde edeceklerini belirtirti. Genel Koordinatör Doğan Hakyemez, Trabzonluların gurur duyacakları bir takım yaratmak için büyük bir çaba harcadıklarını belirtirken, Trabzonspor Basketbol Takımı'nın ana sponsoru  Medical Park'ın Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta’nın maddi manevi her türlü katkıyı verdiğini söyledi. Antrenör Alaaddin Yakan ise Derrick Obasohan’ın çok kaliteli bir oyuncu olduğunu ve takıma çok fayda sağlayacağını ifade etti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.