« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor'a Kafkas faturası

Trabzonspor Başkanı’nın görevine son verdiğini televizyondan öğrenen Tolunay Kafkas, açtığı 4 milyon 464 bin liralık tazminat davasını kazandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun göreve geldikten 7 gün sonra işine son verdiğini televizyondan açıkladığı Tolunay Kafkas, Trabzon 1. İş Mahkemesi’nde açtığı davayla kulüpten 1 milyon 800 bin dolar (4 milyon 464 bin TL) tazminat almaya hak kazandı. Böylece Hacıosmanoğlu’nun 2.5 yıllık döneminde teknik direktörlere harcanan para 20 milyon lirayı buldu.
Hacıosmanoğlu, onun yerine getirdiği M. Reşit Akçay’a da 8 ayda 800 bin lira ödeme yaptı.

EN ÇOK PARAYI ERSUN YANAL KAZANACAK

AKÇAY’ın istifa edip görevinden ayrılmasından sonra takımın başına geçen yardımcısı Hami Mandıralı’ya harcanan miktar ise 300 bin TL. Bu sezon başında iş başı yapan Boşnak teknik adam Vahid Halilhodzic için de 980 bin Euro’luk tazminatla birlikte kasadan 1.6 milyon Euro (4 milyon 536 bin TL) çıktı.
Halen görevde olan Ersun Yanal’ın toplam maliyeti ise 3.3 milyon Euro (9 milyon 156 bin TLL) olacak. Sportif direktör Ünal Karaman’a da 240 bin TL ödeme yapıldı. Böylece İbrahim Hacıosmanoğlu, maaş ve tazminatlarla birlikte teknik direktörlere yaklaşık 20 milyon TL harcadı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.