« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor taraftarına tepki

Samsunspor Kulübü Başkanı Kazım Gürol Yılmaz, “Trabzonspor maçında konsantremizin bozulması için her şey yapıldı” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kazım Gürol Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Trabzonspor karşısında alınan yenilgi ve sonrasında hem taraftarlarına hem de kulüp otobüsüne yönelik yapılan taşlı saldırının kendisini derinden üzdüğünü belirtti.

Güvenlik zafiyetinin yaşandığı Trabzon'da, 3 Samsunspor taraftarının yaralandığını, otobüs camlarının kırıldığını, ayrıca kulüp otobüsüne de taşlı saldırıda bulunulduğunu belirten Yılmaz, “Üzerimize açık vaziyetteki çakı bıçakları bile atıldı” dedi.

Trabzonspor karşısında hiç beklenmedik farklı bir yenilgi alındığını ifade eden Yılmaz şunları kaydetti:
“Beni daha çok üzen, saha içi ve saha dışında taraftarlarımıza yönelik çirkin saldırılardır. Maç sırasında taraftarlarımıza sürekli küfürler edildi, nasıl sokulduğu belli olmayan patlayıcı maddeler taraftarlarımızın üzerlerine atıldı. Sahada mücadele eden oyuncularımız sürekli küfürlere maruz kaldı. Her gol sonrası Trabzonspor kalecisi Tolga Zengin, taraftarlarımıza el kol işareti yaptı. Trabzonspor maçında konsantremizin bozulması için her şey yapıldı.”

Karşılaşmanın ikinci devresini olayların büyümemesi adına taraftarların yanında izlediğini de vurgulayan Yılmaz, şöyle devam etti:
“Ancak benim orada bulunmama ve taraftarlarımızı tahriklere kapılmamaları için çaba gösterdiğim sırada bile Trabzonspor taraftarlarından açık vaziyetteki çakı bıçakları, İngiliz anahtarları, musluk parçaları, sunta parçaları, davul tokmağı ve fayans parçaları atıldı. Bu esnada 3 taraftarımız yaralandı ve kendi imkanlarımızla hastaneye kaldırdık. Ayrıca bu maddeler benim de hem omuzuma hem bacağıma isabet etti. Maçın gözlemci ve temsilcisine bu cisimlerle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu Temsilci İşleri Müdürlüğü'ne verilmek üzere rapor tutturdum. Maç sonrası Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ı telefonla arayarak olaylarla ilgili bilgi verdim. Ayrıca maçta ve yol güzergahlarında yeterli güvenlik önlemlerinin alınmadığını söyledim.”

Taraftarlarının Trabzon'dan ayrılana kadar yanlarında olduğunu dile getiren Yılmaz, “Ancak taraftarlarımız stattan ayrıldıktan sonra otobüsleri taşlandı. Araçlarının camları kırıldı. Bu yetmiyormuş gibi teknik heyet ve futbolcularımızın bulunduğu kulüp otobüsü, önünde polis eskortu olmasına rağmen iki koldan taş yağmuruna tutuldu. Taşlardan biri teknik direktörümüzün bulunduğu cama isabet etti ve dış cam kırıldı, aracımız hasar gördü. Bu çirkin saldırıları spor ahlakıyla bağdaştırmamız mümkün değildir. Bu olayları başlatanların Trabzonspor taraftarı veya Trabzonlu olmasından şüphe duyuyorum. Bu provokatörlerin cezasız bırakılmamalarını istiyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu konuda Trabzon'a en üst cezayı vermelerini bekliyorum” diye konuştu.

-Orduspor maçı hazırlıkları başladı-

Yılmaz, takımlarının Orduspor hazırlıklarına da başladığını belirterek, “Trabzonspor karşısında alınan yenilgiyi bir an önce unutmak istiyoruz. Orduspor maçına konsantre olmamız gerekiyor. Çünkü bundan böyle her maçımız bir final havası niteliğini taşıyacak. Orduspor'u sahamızda yenerek üst sıralara yükselmek zorundayız. Bunun için herkesin birlik ve beraberlik içinde Samsunspor'u desteklemesini istiyorum” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz