TRABZON HABERLERİ

Trabzonspor: "Süreci FIFA’ya taşıyacağız"

DHA
28.03.2017 - 13:00Son Güncelleme :
DHA

Tolga SAĞLAM / TRABZON, (DHA)- TRABZONSPOR Hukuk Kurulu Avukatı Nusret Yılmaz, "UEFA, 2010-11 sezonda şike yapılıp yapılmadığı konusunda yetkisizlik kararı verince başvurduğumuz Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), yaptığımız müracaatımızı reddedince süreci, FIFA'ya taşıyacağıız" açıkladı.
Avukat Nusret Yılmaz, CAS’ın ret kararının sürecin başında da ihtimal dahilinde olduğunu, hazırlıklarını da buna göre yaptıklarını söyledi. Sürecin devamına yönelik yol haritasını yapacakları değerlendiremeden sonra belirleyeceklerini belirten Avukat Yılmaz, şunları söyledi:
"Hukuk mücadelesi verdiğimiz için tüm ihtimalleri değerlendirerek hareket ediyoruz. CAS’ın da ret kararı verebilme ihtimali vardı. Bu ihtimalin gerçekleşebileceğini de düşünmüş ve bu durumda ne yapabileceğimizi önceden planlamştık. Şimdi bunları hayata geçireceğiz. Sürecin sonrasına yönelik alternatiflerimiz de var. Gerek Avrupa, gerekse de Türkiye’deki hukukçularımızla birlikte yapacağımız toplantının ardından bunların hangisini değerlendireceğimize karar vereceğiz. Süreci FIFA boyutuna da taşıyacağız."
"ALGI OPERASYONU VAR"
Türkiye'de algı operasyonu yapıldığına dikkati çeken Nusret Yılmaz, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
"Kararın gerekçelerinin neler içerdiğini belirtmeden sadece, (Trabzonspor’un başvurusu reddedildi) şeklinde açıklama yapmak doğru değil. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tahkim ve disiplin kurulunun tarafsızlığı ve bağımsızlığı konusunda tespitlerimiz, eleştirilerimiz vardı. CAS kararı gösterdi ki Trabzonspor, bu eleştirilerinde ve tespitlerinde haklı. CAS karar gerekçesinde, TFF disiplin ve tahkim kurulunun tarafsız ve bağımsızlığı noktasında ciddi şüphelerinin yer aldığını da paylaştı.
"CAS ‘ŞİKE YOKTUR’ DEMEDİ"
CAS’ın şikenin varlığını sabit gördüğünü ve bu kanaatinin değişmeyeceğini hüküm altına aldığını belirten Avukat Yılmaz, bu konuda da şunları söyledi:
"UEFA, yerel liglere müdahale edemeyeceği yönünde bir karar vermişti. CAS'ta UEFA’nın bu kararını doğru buldu. Sadece 2013 yılı öncesinde gerçekleşen şike hadiselerine yönelik olarak yerel lige müdahale edilemeyeceğini ve bu manada Trabzonspor’un talebinin doğru olmadığını söyledi. Ama (şike yoktur) demedi. CAS önceki kararlarda da futbol tarihinin en kapsamlı şike olayıyla karşı karşıya kalındığını, şike olaylarını sabit gördüğünü, Türkiye’de adli yargılama neticesi ne olursa olsun kendi kanaatinin değişmeyeceğini hüküm altına aldı. Biz hukuk çerçevesinde bu süreci devam ettireceğiz. Trabzonspor’un haklarını sonuna kadar arayacağız. Son noktaya kadar gitme konusunda kararlılığımız devam edecek."
N’DOYE ÇAYKUR RİZESPOR MAÇINA YETİŞECEK
Bu arada Trabzonspor’da forvet oyuncusu Dame N’Doye, 25 Mart’ta U21 takımı ile oynanan antrenman maçında sakatlandı. 32 yaşındaki Senegalli futbolcunun tedavisinin yapıldığı, Spor Toto Süper Lig’in 26’ncı haftasında oynanacak Çaykur Rizespor maçına ise yetişeceği kaydedildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Trabzonspor: "Süreci FIFA’ya taşıyacağız" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 13 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trabzonspor: "Süreci FIFA’ya taşıyacağız" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı