« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor şampiyonlukta iddialı

Trabzonspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu, bordo-mavili takımın şampiyonluğa oynayabilecek kapasitede olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Alioğlu yaptığı açıklamada, geçen yıl lige başlarken, gelecek yıllarda şampiyonluğa oynayacak takımın temellerini attıklarını söylediklerini belirterek, “Geçen sezon devreyi averajla ikinci sırada bitirdik. Lig sonuna kadar da şampiyonluk şansımız olmasına rağmen, başkanımız başta olmak üzere yönetimin ağzından şampiyonluk kelimesinin çıkmayışı eleştirilen bir durumdu. (Bunların özgüveni yok, inanç ortaya koymuyorlar, umut vaat etmiyorlar' gibi tenkitler oldu. Bu yıl daha farklı düşünüyoruz” dedi.

Trabzonspor'un, belli bir futbol oynama olgunluğuna kavuştuğunu anlatan Alioğlu, “Bu takım şampiyonluğa oynayabilecek kapasitededir. Biz de yöneticiler olarak bunu ifade ediyoruz. Yoksa, her şampiyonluğa oynuyoruz diyen takımın şampiyon olması mümkün değildir. İddialı takımlar var ve bir takım şampiyon olacaktır. O takımın da bizim takımımız olmasını istiyoruz “ diye konuştu.

Alioğlu, geçen yıl duygu yoğunluğu bakımından iyi olduklarını, ancak oyun anlamında bazı eksikliklerinin bulunduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu yıl hem duygu yoğunluğu, hem oyun olarak iyi takım izleyeceğiz. Takımın kalitesi her geçen gün artacak. Umut ediyorum, işleyişte bir sıkıntı olmaz. Hocanın istedikleri yerine getirilirse, camianın keyif aldığı bir takım ortaya çıkar.

Futbol sadece transfer değil, aynı zamanda akıl işidir. Bilgi birikimi, deneyimimizle epey açığı kapatacak güçteyiz. Bu yıl 4 oyuncu aldık ve transferde doğru işler yaptık. Takımın eksiklikleri büyük oranda giderildi. İyi olma yolunda önemli adımlar atıldı. 'Marka oyuncu almadık' gibi bir kaygıyı yaşamadık ve yaşamıyoruz da. Takımda eksiklikler büyük oranda giderilmiştir. Eksiksiz takım yoktur. Dünyanın en önde takımları oyuncular alır, ama arayışlar hep devam eder. Biz şu anda iyi donanımlı, iyi futbol oynayacak futbolculardan oluşan bir takımız.”

SİVASSPOR MAÇI

Alioğlu, Sivasspor karşısında tedbiri elden bırakmaları halinde sıkıntı yaşayabileceklerini kaydederek, “Geçen yıl iddialı konumda Sivas'a gitmiş ve hem oyun, hem de skor olarak hayal kırıklığı yaşamıştık. Bu yıl bunun bilincinde tedbirli şekilde gideceğiz ve hedefimiz tabii ki galibiyet olacaktır” dedi.

Sivasspor deplasmanında hiç galip gelememeleri konusunda da Alioğlu, “Biz geçmişe takılmıyoruz, özgüvensiz değiliz. Takıma güveniyoruz. Rakibi de önemseyerek, tedbirlerimizi alıp bu maçı kazanabileceğimizi düşünüyoruz” diye konuştu.

“BROOS, GALİBİYET İSTEYECEKTİR”

İhsan Alioğlu, teknik direktör Broos'un hem futbolculuk, hem teknik adamlığı itibariyle tecrübeli bir isim olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Broos, camianın beklentilerini biliyor. Futbolcu kadrosunu büyük ölçüde tanıdı. Yönetimin bakış istikametini özümsedi. Bunun ışığında iyi bir sentez oluşturarak, ilk maçına çıkacak. Tabii ki ilk maçını da galibiyetle bitirmek isteyecektir. Düşünüyorum ki her insanın yeni başladığı bir işte duyduğu heyecan gibi, o da heyecanlıdır. Biz de başarılı olabilmesi için ona elimizden gelen yardımı yapacağız.”


Bunları da Beğenebilirsiniz