« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trabzonspor sahaya indi

Trabzonspor, 2001-2002 sezonunu, Hüseyin Avni Aker Stadı’nda düzenlenen törenle açtı. Törende, tribünleri dolduran 20 bin civarındaki taraftar, takımlarından şampiyonluk istedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Trabzonspor Kulübü Başkanı Özkan Sümer, yaptığı konuşmada, kulüpte iç barışın sağlanması gerektiğini söyledi. Sümer, Trabzonspor’un 17 yıldır şampiyonluk özlemi yaşadığını belirterek, "Burada gördüğüm bu potansiyel, bu özlemi giderecek ilk ihtiyaçtır. Kulüpte iç barışın sağlanması ve bütünlüğün korunması gerekiyor. Artık bu büyük takım, bu büyük duyguları yaşamalı" dedi.

Sümer, taraftarlara seslenerek "Taraftarlık, önce insan olmak, insan kalmaktır. Taraftarlık sadece bir alkış değildir, anlaşma, paylaşma, gönül katkısıdır. Trabzonspor bir buluş değildir. Trabzonspor, sevgilerle kurulmuş bir kulüptür" diye konuştu.

Açılışta Volkan Konak, Fuat Saka, İbrahim Can ve yerel sanatçılar verdikleri konserlerle taraftarı çoşturdu. Başkan Sümer ve futbolcular, saha kenarında birlikte horon teptiler. Fenerbahçe, İstanbulspor ve Kocaelispor kulüpleri de açılışa çiçek gönderdiler.

Açılışta, futbol takımının yanı sıra tüm branşlardaki diğer sporcular da hazır bulundu.

ADALET BAKANI TÜRK DE AÇILIŞA KATILDI

Trabzonszpor’un sezon açılışına, Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk de katıldı.

Türk, yaptığı konuşmada, 2001-2002 futbol sezonunun Trabzonspor’a başarılar getirmesini dilyerek, "Yeni sezonda Trabzonspor inşallah şampiyonluğu yakalayacaktır. Trabzonspor’a başarılar dilerim. Yeni futbol sezonunun, ülkemizdeki kardeşliğin ve dostluğun gelişmesini de sağlamasını diliyorum" diye konuştu.

Konuşması sırasında bir grup taraftar, zaman zaman Türk’e tepki gösterdiler. Ayrıca hükümet üyeleri ve bazı partilerin genel başkanlarından gelen telgrafların okunması sırasında da benzer tepkiler sergilediler.

FUTBOLCULAR SAHADA

Bordo-mavili takımın Perulu oyuncusu Salazar, ülkesinden dönenemediği için açılışa katılamadı.

Taraftarlar, Hami ve Gökdeniz başta olmak üzere tüm oyunculara büyük sevgi gösterilerinde bulundular. Futbolcular daha sonra kendi aralarında bir karşılaşma yaptılar.

Bunları da Beğenebilirsiniz